12 Rebiulahir 1438 / 11 Ocak 2017 İslam Devleti Türkçe Haber Bülteni

ses

Günün Önemli Haber Başlıkları:

 • Bağdat’ta mürted Rafızi ordusu ve milislerinin komutanlarının yuvalarına iki bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda mürted Rafızi ordusu ve milislerinden yaklaşık 70 kişi öldü ve yaralandı.
 • Rakka Vilayetinin kuzeyinde hilafet askerleri tarafından mürted PKK’lıların mevkilerine düzenlenen operasyonda mürted PKK’lılardan 70 kişi öldürüldü.
 • Sina Vilayetinin ‘El-Ariş’ şehri güneybatısında mürted Mısır polislerine düzenlenen iki operasyonda mürted Mısır polislerinden 25’ten fazla kişi öldü ve yaralandı.
 • Ninova Vilayetinin ‘Musul’ şehri kuzeyinde düzenlenen istişhadi operasyonlarda mürted Rafızi ordusundan 18 kişi öldürüldü.
 • Cenub ve Diyala Vilayetlerinde müşrik Rafızilere düzenlenen istişhadi operasyonda ve düzenlenen birkaç bombalı saldırıda müşrik Rafızilerden çok sayıda kişi öldü ve yaralandı.

Vilayetlerden Haberler

 • Bağdat Vilayeti

Bomba ekibi Allah’u Teâlâ’nın lütfuyla, mürted Rafızi ordusu ve milislerinin komutanlarının ve subaylarının ‘Bağdat’ın’ doğusunda bulunan ‘En-Nahda’ mıntıkasındaki ‘Kanada’ Tıp Fakülteleri içinde ve ‘Bağdat’ın’ güneyinde bulunan ‘Ed-Dura’ mıntıkasındaki ‘Dicle Üniversitesi Koleji’nde’ bulunan topluluklarını ve yuvalarını iyice gözetledikten sonra bu bölgelere bomba yüklü iki araç park etti. Daha sonra araçları mürtedlerin toplulukları üzerine patlattı. Patlamalarda mürtedlerden yaklaşık 70 kişi öldü ve yaralandı. Allah’a hamd ve şükürler olsun.

 • Rakka Vilayeti

Allah’u Teâlâ’nın lütfuyla hilafet askerlerinden birkaç kişi, geçen Cumartesi günü mürted PKK’lıların ‘Rakka’nın’ kuzeyinde bulunan ‘Tel Semin’ kasabasındaki ve ‘Hınız’ köyündeki mevkilerine baskın operasyonu düzenledi. Düzenlenen operasyonda hilafet askerleri ile mürtedler arasında şiddetli çatışmalar meydana geldi. Meydana gelen çatışmalarda kasabada mürtedlerden yaklaşık 30 kişi öldürüldü. Aynı zamanda ‘Hınız’ köyündeki mürtedlere yardım etmek için harekete geçen mürtedlerin konvoyunun köye yönelik ilerleyişi sırasında hilafet askerlerinin kurmuş olduğu pusuya girdi. Pusuda, gelen kuvvetlerin konvoyunun tümü yok edildi. İmha olan konvoyda mürtedlerden 40 kişi öldü ve biri ‘BMP’ tipi olmak üzere 6 araçları imha oldu.

Yanı sıra iki gün önce ‘Rakka’nın’ kuzeyinde bulunan ‘Tel Semin’ kasabası batısında mürted PKK’lıların güdümlü füzeyle hedef alınması sonucunda mürted PKK’lılardan 10 kişi öldü ve yaralandı. Allah’a hamd ve şükürler olsun.

Öte yandan iki gün önce ‘Rakka’nın’ kuzeybatısında bulunan ‘Harmala’ köyüne yönelik haçlı Amerikan uçaklarının düzenlediği hava saldırısında 4 kişi hayatını kaybetti. Allah’tan muvahhid kullarını korumasını diliyoruz.

 • Sina Vilayeti

İki gün önce Allah’u Teâlâ’nın muvaffakiyetiyle hilafet askerlerinden biri, ‘El-Ariş’ şehri batısında bulunan ‘El-Mesaid’ mahallesindeki mürted Mısır polislerinin ‘El-Metafi’ kontrol noktasının yanına bomba yüklü bir araç park etti ve daha sonra aracı kontrol noktasındaki mürtedlerin üzerine patlattı. Patlamada mürtedlerden birkaç kişi öldü ve yaralandı. Patlamanın ardından hilafet askerlerinden birkaç kişi patlatmada hayatta kalanları öldürmek için kontrol noktasına fedai operasyonu düzenledi. Düzenlenen operasyonda hilafet askerleri ile mürtedler arasında birkaç saat süren çatışmalar meydana geldi. Çatışmalar, kontrol noktasında bulunan diğer unsurlarında öldürülmeleriyle son buldu. Mürtedlerin kontrol noktasındaki sayıları ise 25 idi. Yanı sıra meydana gelen çatışmalarda mürtedlerin iki zırhlı aracı imha edildi. Aynı zamanda destek birlikleri, bölgeye desteğe gelebilecek kuvvetlerin yardım yolunu füzelerle bombaladı.

Yanı sıra hilafet askerlerinden bir grup, ‘El-Ariş’ şehri güneyinde bulunan mürted Mısır polislerinin ‘El-Fayidi’ kontrol noktasına hafif ve orta sınıf silahlarla operasyon düzenledi. Düzenlenen operasyonda kontrol noktasındaki mürtedlerin tümü öldü ve yaralandı.

Ayrıca hilafet askerleri iki gün önce, ‘Sina’nın’ kuzeyinde bulunan ‘Şeyh Züveyd’ ile ‘El-Cura’ yolu üzerindeki ‘El-Vahşi’ kontrol noktası yakınlarında mürted Mısır ordusunun bir tankına mayınlı saldırı düzenlendi. Allah’a hamdolsun.

 • Ninova Vilayeti

Allah’u Teâlâ’nın yardımıyla şehadet süvarilerinden ‘Süfyan El-Maslavi’, ‘Ebu İslam Eş-Şami’ ve ‘Habibullah Eş-Şişani’ –Allah onları kabul etsin- kardeşlerimiz bomba yüklü araçlarıyla harekete geçti ve bomba yüklü araçlarını ‘Musul’un’ kuzeyinde bulunan ‘El-Hadba’ konutları etrafındaki mürted Rafızi ordusu ve milislerinin toplulukları üzerine patlattı. Patlamalarda mürtedlerden 18 kişi ölüp diğer birkaç kişi de yaralanırken mürtedlerin 6 ‘HUMMER’ tipi aracı ve konuşlandıkları bina imha oldu.

Aynı zamanda ‘Musul’un’ güneyinde bulunan ‘Filistin’ mahallesinde mürted Rafızi askerlerinden 4 kişi kanas silahıyla hedef alınarak öldürülürken bir kişi ise yaralandı. Allah’a hamdolsun.

Yanı sıra ‘Musul’ şehri mahallelerinin havan ve toplarla bombalanması sonucunda 5 kişi hayatını kaybederken 40 kişi de yaralandı.

Diğer bir taraftan destek birlikleri, mürted Rafızi ordusu ve milislerinin ‘Ed-Dubbat’, ‘Sadık’ ve ‘Es-Sakır’ mahalleleri etrafında, ‘El-Furkan’ mahallesinde ve ‘Bauviza’ ve ‘El-Belediyat’ mıntıkasında bulunan karargâhlarını ve topluluklarını 145’ten fazla havan topu ve birkaç topla bombaladı. Atışların çoğu tam isabetli oldu. Allah’tan mürtedlerin hakkından gelmesini diliyoruz.

 • Diyala Vilayeti

Şehadet süvarilerinden ‘Ebu Zeyd El-Ensari’ –Allah O’nu kabul etsin- kardeşimiz Allah’u Teâlâ’dan yardım diledikten sonra bomba yüklü aracıyla harekete geçti ve bomba yüklü aracını ‘Bakuba’nın’ kuzeyinde bulunan ‘El-Halis’ nahiyesine giden yol üzerindeki müşrik Rafızilerin topluluğu ortasında patlattı. Patlamada müşrik Rafızilerden birkaç kişi öldü ve yaralandı. Allah’a hamdolsun.

 • Cenub Vilayeti

Allah’u Teâlâ’nın muvaffakiyetiyle güvenlik müfrezeleri, ‘Bağdat’ın’ güneyinde bulunan ‘El-Maâlif’ ve ‘Ebu Deşir’ mıntıkalarında 4 bomba yerleştirdi ve daha sonra bombaları müşrik Rafızilerin toplulukları ve yuvalarının üzerine patlattı. Patlamalarda müşrik Rafızilerden 22 kişi öldü ve yaralandı. Allah’a hamd ve şükürler olsun.

 • Halep Vilayeti

Allah’u Teâlâ’nın lütfuyla hilafet askerleri, mürted Türk ordusu ve sahavatların ‘El-Bab’ şehri kuzeyinde bulunan ‘Saflaniye’ köyüne yönelik iki saldırısını püskürttü. Mürtedlerin saldırısıyla eşzamanlı olarak mürted Türk ordusu tarafından köye 6 hava saldırısı düzenlendi ve köy yaklaşık 300 top mermisiyle bombalandı.

Ayrıca mürted Türk ordusu, ‘El-Bab’ şehri mahallelerine uçaklarla ve toplarla yoğun bir bombardıman gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen bombalamada çoğunluğu kadın ve çocukların olduğu 6 kişi hayatını kaybederken 16 kişi de yaralandı.

Yanı sıra Nusayri rejimi savaş uçakları ve helikopterleri, ‘El-Bab’ şehri güneyinde bulunan ‘El-Bayra’ köyüne 15 hava saldırısı düzenledi. Allah’tan Müslümanların kanlarını korumasını diliyoruz.

 • Fırat Vilayeti

Topçu birliği, mürted sahavatların ‘Ez-Zaviye’ ve ‘Es-Sakra’ köyündeki topluluklarını birkaç havan topu ve katyuşa füzeleriyle bombaladı. Atışlar tam isabetli oldu. Allah’a hamdolsun.

 • Dicle Vilayeti

Hilafet askerleri, ‘Şarkat’ şehri kuzeyinde bulunan ‘El-Hadraniye’ köyünde mürted Rafızi milislerinden bir gruba bombalı saldırı düzenledi. Düzenlenen bombalı saldırıda mürtedlerden 3 kişi öldü. Allah’a hamdolsun.

Aynı zamanda destek birlikleri, mürted Rafızi ordusu ve milislerinin ‘Bahira’ ve ‘El-Aric’ köyünde ve ‘El-Azba’ tepelerinde bulunan karargâhlarını ve topluluklarını yaklaşık 20 havan topuyla bombaladı.

Ayrıca ‘El-Azba’ tepelerinde mürted Rafızi ordusunun bir karargâhı bir ‘SPG9’ füzesiyle hedef alındı. Atış tam isabetli oldu. Allah’a hamdolsun.

 • Cezira Vilayeti

Mürted Rafızi milislerinin ‘Şerai El-Cenubiye’, ‘Tel Talavi’ ve ‘Mazraâ’ köyündeki ve ‘Telafer’ havaalanındaki mevkileri 85 havan topuyla hedef alındı. Atışlar tam isabetli oldu. Allah’a hamdolsun.

 • Anbar Vilayeti

Hilafet askerleri, mürted Rafızi ordusunun ‘Kubeysa’ şehri etrafındaki mevkilerine operasyon düzenledi. Düzenlenen operasyonda mürtedlerden birkaç kişi öldü ve yaralandı. Yanı sıra bir miktar silah ve çeşitli mühimmatlar ganimet alındı. Allah’a hamdolsun.

Kaynak: Darul Hilafe / El-Hayat Medya Türkçe Masası

Bir Yanıt Bırakın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s