11 Rebiulahir 1438 / 10 Ocak 2017 İslam Devleti Türkçe Haber Bülteni

ses

Günün önemli haber başlıkları:

  • Ninova Vilayetinin ‘Musul’ şehri güneydoğusunda mürted Rafızi ordusu ve milislerinin topluluklarına istişhadi operasyon düzenlendi.
  • Rakka Vilayetinin kuzey kırsalında bulunan ‘Tel Semin’ kasabası batısında mürted PKK’lılardan 5 kişi öldürülürken bir kişi de esir alındı.

Vilayetlerden Haberler

  • Ninova Vilayeti

Şehadet süvarilerinden Iraklı ‘Ebu Nur’ –Allah O’nu kabul etsin- kardeşimiz Allah’u Teâlâ’ya tevekkül ettikten sonra bomba yüklü aracıyla harekete geçti ve bomba yüklü aracını ‘Musul’un’ güneydoğusunda bulunan ‘Furkan’ mahallesi yakınlarındaki mürted Rafızi ordusu ve milislerinin toplulukları ortasında patlattı. Patlamada mürtedlerden birkaç kişi ölüp yaralanırken mürtedlerin 2 ‘HUMMER’ tipi aracı ve konuşlandıkları ev imha oldu.

Ayrıca kanas müfrezeleri, ‘Musul’un’ güneydoğusunda bulunan ‘El-Azirat’ mıntıkasında mürtedlerden 2 kişiyi kanas silahıyla hedef alarak öldürdü ve bir kişiyi de yaraladı. Allah’a hamdolsun.

Aynı zamanda hilafet askerleri, ‘El-Azirat’ mıntıkasında ve ‘El-Selam’ mahallesinde mürted Rafızi askerlerinden 6 kişiyi kanas silahıyla hedef alarak öldürdü.

Ayrıca aynı mahallede hilafet askerleri, mürted Rafızi ordusunun 2 insansız hava aracını düşürdü ve iki helikopterlerini de kullanılamaz hale getirdi. Kullanılamaz hale gelen helikopterler acil iniş yapmak zorunda kaldı.

Ve ayrıca bu mahallede meydana gelen çatışmalarda mürtedlerden 8 kişi öldürülürken bir ‘HUMMER’ tipi araçları imha edildi ve bir ‘BMP’ tipi araçları da kullanılamaz hale getirildi. Allah’tan mürtedlerin hakkından gelmesini diliyoruz.

Öte yandan destek birlikleri, mürted Rafızi ordusu ve milislerinin ‘Rifak’, ‘Müsenna’, ‘El-Vahida’, ‘Furkan’ ve ‘El-Mesarif’ mahallesinde, ‘Es-Sakır’ mahallesi ve ‘El-Belediyat’ mahallesi tüneli etrafında, ‘Bauviza’ mıntıkasında, ‘El-Hilafe’ caddesinde ve ‘Rahmaniye’ mahallesi etrafında bulunan topluluklarını yaklaşık 400 havan topuyla hedef aldı. Atışların çoğu tam isabetli oldu. Allah’a hamdolsun.

  • Rakka Vilayeti

Allah’u Teâlâ’nın lütfu ve muvaffakiyetiyle hilafet askerleri, mürted PKK’lıların vilayetin kuzey kırsalında bulunan ‘Tel Semin’ kasabası batısındaki mücahidlerin mevkilerine yönelik ilerleme girişimi sırasında meydana gelen çatışmalarda mürted PKK’lılardan 5 kişiyi öldürdü ve birini de esir aldı. Allah’a hamd ve şükürler olsun.

İlgili bağlamda dün, vilayetin kuzey kırsalında bulunan ‘Suluk’ şehrinde mürted PKK’lılara düzenlenen bombalı saldırıda mürted PKK’lılardan bir kişi ölürken bir kişi de yaralandı. Allah’a hamdolsun.

  • Felluce Vilayeti

‘Felluce’nin’ batısında bulunan ‘Elbu Ulvan’ mıntıkasında park edilmiş bomba yüklü bir araç mürted sahavatların topluluğu üzerine patlatıldı. Patlamada mürtedlerden birkaç kişi öldü ve yaralandı. Ölen ve yaralananların arasında Terörizmi Yok Etme Ofisi’nin yetkilisi olarak çalışan ‘Nur Sabah El-Curu’ adlı mürted de bulunuyor. Allah’tan mürtedlerin hakkından gelmesini diliyoruz.

  • Dicle Vilayeti

‘Mahmur’ mıntıkası güneybatısında bulunan ‘Es-Sahil’ köyü etrafında mürted Rafızi milislerinden 3 kişi kanas silahıyla hedef alınarak öldürüldü.

Ayrıca ‘El-Hadır’ kavşağı yakınlarında mürtedlerin zırhlı bir aracı güdümlü füzeyle hedef alınarak imha edilirken aracın içinde bulunanların tümü de öldü.

Ve ayrıca ‘Es-Sahil’ köyü etrafında ve ‘Ayn El-Beyda’ köyü yakınlarında mürtedlerden 4 kişi kanas silahıyla hedef alınarak öldürülürken mürtedlerden bir diğeri kanas silahıyla hedef alınması sonucunda yaralandı. Allah’a hamdolsun.

Öte yandan mürted Rafızi milislerinin ‘Ez-Zaviye’ kavşağında, ‘Ayn El-Beyda’ köyünde ve ‘El-Azba’ tepelerinde bulunan karargâhları birkaç havan topuyla hedef alındı. Atışlar tam isabetli oldu. Allah’tan mürtedlerin hakkından gelmesini diliyoruz.

  • Selahaddin Vilayeti

Mürted Rafızi milislerinin ‘Ed-Dibsi’ ve ‘Şeyh Ali’ köyünde, ‘El-Mahazin’ ve ‘El-Asmida’ köprüsünde ve ‘Hadise – Beyci’ yolu üzerinde bulunan karargâhları havan toplarıyla bombalandı.

Ayrıca mürted Rafızi milislerinin ‘Es-Siniye’ mıntıkasındaki karargâhları katyuşa füzeleriyle hedef alındı. Atışlar tam isabetli oldu. Allah’a hamdolsun.

  • Halep Vilayeti

Mürted Türk ordusunun ‘El-Bab’ şehri yakınlarında bulunan ‘Buzaâ’ kasabasına yönelik düzenlediği topçu bombardımanında bir çocuk ve bir kadın hayatını kaybetti.

Ayrıca mürted Türk ordusu ‘El-Bab’ şehrini 50’den fazla topla bombaladı. Bombalama sonucunda 3 kişi yaralandı. Allah’tan Müslümanların kanlarını korumasını diliyoruz.

  • Dımeşk Vilayeti

‘El-Hamade’ çölündeki ‘Cüleygim’ mıntıkasında hilafet askerlerinin kurmuş olduğu pusuda mürted sahavatlardan 2 kişi öldürüldü. Allah’a hamdolsun.

  • Somali

Hilafet askerlerinin ‘Mogadişu’ şehrinin ‘Ali Sofi’ kavşağı yakınlarında mürted Somali polislerinin bir kontrol noktasına el bombalarıyla düzenlediği saldırıda mürted Somali polislerinden 2 kişi öldü. Allah’a hamdolsun.

Kaynak: Darul Hilafe / El-Hayat Medya Türkçe Masası

Bir Yanıt Bırakın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s