09 Rebiulahir 1438 / 08 Ocak 2017 İslam Devleti Türkçe Haber Bülteni

sesGünün Önemli Haber Başlıkları:

 • Ninova Vilayetinin ‘Musul’ şehri doğusunda ve kuzeydoğusunda mürted Rafızi ordusu ve milislerinin topluluklarına 2 istişhadi operasyon düzenlendi.
 • Halep Vilayetinin ‘El-Bab’ şehri kırsalında bulunan köylere yönelik mürted Türk ordusu ve sahavatların saldırı girişimi püskürtüldü.
 • Cezira ve Dicle Vilayetlerinde hilafet askerlerinin mürted Rafızi ordusu ve milislerinin karargâhlarına düzenlediği operasyonlarda mürted Rafızi ordusu ve milislerinden çok sayıda kişi öldü ve yaralandı.
 • Rakka Vilayetinin kuzeyinde hilafet askerlerinin düzenlediği operasyonda mürted PKK’lılardan 16’dan fazla kişi öldürüldü.
 • Bağdat’ta park edilmiş bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda ve Diyala Vilayetinde hilafet askerleri tarafından düzenlenen iki operasyonda mürted Rafızi milislerinden çok sayıda kişi öldü ve yaralandı.

Vilayetlerden Haberler

 • Ninova Vilayeti

Şehadet süvarilerinden ‘Ebu Zeyd El-Azeri’ –Allah O’nu kabul etsin- kardeşimiz Allah’u Teâlâ’dan yardım diledikten sonra bomba yüklü aracıyla harekete geçti ve bomba yüklü aracını ‘Musul’un’ doğusunda bulunan ‘Er-Rifak’ mahallesindeki mürted Rafızi ordusu ve milislerinin topluluğu ortasında patlattı. Patlamada mürtedlerden en az 6 kişi ölüp diğer birkaç kişi ise yaralanırken 2 ‘HUMMER’ tipi araçları da imha oldu.

Aynı zamanda şehadet süvarilerinden ‘Ebu Ömer El-Maslavi’ –Allah O’nu kabul etsin- kardeşimiz bomba yüklü aracıyla harekete geçti ve bomba yüklü aracını ‘Musul’un’ kuzeyinde bulunan ‘El-Hadba’ konutları etrafındaki mürtedlerin topluluğu ortasında patlattı. Patlamada mürtedlerden 15 kişi ölüp diğer birkaç kişi ise yaralanırken dördü ‘HUMMER’ tipi olmak üzere 5 araçları imha oldu ve bir ‘HUMMER’ ve bir ‘COUGAR’ tipi araçları da kullanılamaz hale geldi.

Ayrıca şehrin güneyinde bulunan ‘El-Selam’ mahallesinde meydana gelen çatışmalarda mürted Rafızi ordusu ve milislerinden 3 kişi öldürülürken mürtedlerin bir ‘HUMMER’ tipi aracı da imha edildi.

Ve ayrıca ‘Hadba’ konutlarında ve ‘Azirat’ mıntıkasında mürted Rafızi ordusu ve milislerinden iki kişi kanas silahıyla hedef alınarak öldürülürken ‘Musul’un’ doğusunda bulunan ‘Müsenna’ mahallesinde de mürtedlerden iki kişi hafif silahla hedef alınarak öldürüldü. Allah’a hamd ve şükürler olsun.

Öte yandan topçu birliği, mürted Rafızi ordusu ve milislerinin ‘Rifak’, ‘Müsenna’, ‘İntisar’, ‘El-Etibba’, ‘El-Vahida’ ve ‘Mesarif’ mahallelerinde, ‘Arkup’ ve ‘Bauviza’ mıntıkalarında, ‘El-Hilafe’ caddesi ve ‘Es-Seb’âvi’ kavşağı yakınlarında bulunan topluluklarını farklı ayardaki 490’dan fazla havan topu, farklı türdeki birkaç füze ve toplarla bombaladı. Atışların çoğu tam isabetli oldu. Allah’tan mürtedlerin hakkından gelmesini diliyoruz.

Aynı zamanda şehrin güneydoğusunda bulunan ‘El-Selam’ hastanesi binasının büyük bir bölümü haçlı Amerikan uçakları tarafından düzenlenen 7 hava saldırısı sonucunda imha oldu.

Yanı sıra ‘Musul’ şehrinin doğu yakasında bulunan ‘El-Cezair’ mahallesinin havanlarla bombalanması sonucunda Müslüman halktan 2 kişi hayatını kaybederken 11 kişi de yaralandı.

 • Halep Vilayeti

Allah’u Teâlâ’nın lütfu ve muvaffakiyetiyle hilafet askerleri, ‘Saflaniye’, ‘Ummu Adasa’ ve ‘Kabr Makari’ köylerine yönelik düzenlenen yoğun topçu bombardımanı ve hava saldırılarının ardından mürted Türk ordusu ve sahavatların bu köylere yönelik saldırı girişimini püskürttü. Mürtedlerin saldırı girişimi sırasında hilafet askerleri ile mürtedler arasında farklı türdeki silahlarla şiddetli çatışmalar meydana geldi. Meydana gelen çatışmalar mürtedlerin kaçmasıyla son buldu. Yanı sıra meydana gelen çatışmalar sonucunda mürtedlerden 15 kişi öldü.

Aynı zamanda hilafet askerleri, mürted Türk ordusu ve sahavatların ‘El-Bab’ şehri batısındaki mevkilerine operasyon düzenledi. Düzenlenen operasyonda hilafet askerleri ile mürtedler arasında meydana gelen hafif bir çatışmanın ardından mürtedler kaçtı. Mürtedlerin kaçmasının ardından mevkiler kontrol altına alındı. Daha sonra hilafet askerleri kayıp vermeden üslerine geri döndü. Allah’a hamd ve şükürler olsun.

 • Dicle Vilayeti

Allah’u Teâlâ’nın muvaffakiyetiyle hilafet askerlerinden bir grup, mürted Rafızi milislerinin ‘Şarkat’ın’ kuzeyinde bulunan ‘El-İsa’ köyündeki mevkilerine ve karargâhlarına sızma operasyonu düzenledi. Düzenlenen operasyonda başarılı geçen sızma operasyonunun ardından hilafet askerleri ile mürtedler arasında hafif silahlarla çatışmalar meydana geldi. Meydana gelen çatışmalarda mürtedlerden 8 kişi ölürken 10 kişi de yaralandı.

Diğer bir taraftan hilafet askerleri, ‘Mahmur’ mıntıkası güneydoğusunda bulunan ‘Karava’ mıntıkasında orta sınıf silahla mürted Peşmerge’lerin ‘HUMMER’ tipi bir aracını hedef alarak kullanılamaz hale getirirken mürtedlerden de 2 kişiyi öldürdü.

Ayrıca mürted Rafızi milislerinin ‘Ayn El-Beyda’ köyündeki karargâhları birkaç havan topuyla bombalandı. Atışlar tam isabetli oldu. Allah’a hamdolsun.

 • Cezira Vilayeti

Allah’u Teâlâ’nın muvaffakiyetiyle hilafet askerlerinden birkaç kişi farklı türdeki silahlarla mürted Rafızi ordusu ve milislerinin ‘Telafer’in’ doğusunda bulunan ‘El-Hamra’ ve ‘Tel Hadır’ köyü yakınlarındaki karargâhlarına operasyon düzenledi. Düzenlenen operasyonda hilafet askerleri ile mürtedler arasında farklı türdeki silahlarla şiddetli çatışmalar meydana geldi. Meydana gelen çatışmalarda mürtedlerden en az 10 kişi ölürken diğer birkaç kişi de yaralandı. Yanı sıra mürtedlerden hayatta kalanlar ise kaçtı. Mürtedlerin kaçmasının ardından mürtedlerin 5 karargâhı ve birkaç askeri aracı yakılırken iki ‘HUMMER’ tipi araç, ‘SPG9’ füzelerinin yüklü bulunduğu bir araç ve bir miktar silah ve çeşitli mühimmatlar da ganimet alındı. Daha sonra mücahidler bölgeye iki bomba yerleştirdi. ‘Telafer’in’ doğusunda bulunan ‘Hamra’ köyü yakınlarında mürtedlere düzenlenen saldırıdan sonra mürtedlerin karargâhlarına geri dönüşü sırasında bombalar mürtedlerin üzerine patlatıldı. Patlamada mürtedlerden 2 kişi ölürken diğer birkaç kişi de yaralandı. Operasyonun ardından hilafet askerleri kayıp vermeden üslerine geri döndü.

Diğer bir taraftan ‘Telafer’in’ güneyinde bulunan ‘Tel Abta’ kasabası yakınlarında mürted Rafızi milislerinin bir buldozeri güdümlü füzeyle hedef alınarak imha edildi.

Ayrıca ‘Sincar’ın’ batısında bulunan ‘Ez-Ziban’ köyü yakınlarında üzerinde otomatik silah bulunan mürted PKK’lıların bir aracına mayınlı saldırı düzenlendi. Düzenlenen mayınlı saldırıda araç imha olurken mürted PKK unsurlarından da 3 kişi öldü. Allah’a hamd ve şükürler olsun.

 • Rakka Vilayeti

Allah’u Teâlâ’nın lütfuyla hilafet askerlerinden birkaç kişi Cumartesi günü ‘Rakka’nın’ kuzeyinde bulunan ‘Tel Semin’ kasabasına ve ‘Hınız’ köyüne baskın düzenledi. Düzenlenen baskında köyün ve kasabanın büyük bir bölümü 9 saat boyunca kontrol altına alındı. Daha sonra mücahidler eski mevkilerine geri döndü. Düzenlenen baskında hilafet askerleri ile mürtedler arasında meydana gelen şiddetli çatışmalarda mürted PKK unsurlarından en az 10 kişi öldü. Yanı sıra Amerikan uçakları köye ve kasabaya yoğun hava saldırısı düzenledi.

Diğer bir taraftan hilafet askerleri, ‘Tabka’ şehri kuzeyinde bulunan ‘Süveydiye Sagira’ köyünü mürtedlerin köyden kaçmasının ardından yeniden kontrol altına aldı.

Öte yandan ‘Suluk’un’ güneydoğusunda bulunan ‘El-Hayivi’ köyünde mürted PKK unsurlarının aracına mayınlı saldırı düzenlendi. Düzenlenen mayınlı saldırıda mürted PKK unsurlarından 4 kişi öldü.

Yanı sıra ‘Rakka’nın’ kuzey kırsalında bulunan ‘Tel Abyad’ şehri güneyinde mürted PKK unsurlarına bombalı saldırı düzenlendi. Düzenlenen bombalı saldırıda mürtedlerden 2 kişi öldü. Allah’a hamd ve şükürler olsun.

Diğer bir taraftan haçlı Amerikan uçaklarının ‘Ayn İsa’ kasabası batısında bulunan ‘Ed-Dab’ân’ köyüne düzenlediği hava saldırısı sonucunda 2 kişi hayatını kaybetti.

 • Diyala Vilayeti

Allah’u Teâlâ’nın lütfuyla hilafet askerlerinden birkaç kişi, mürted Rafızi milislerinin ‘Bakuba’nın’ kuzeydoğusunda bulunan ‘Deli Abbas’ mıntıkasına bağlı ‘Ed-Davalib’ köyündeki bir karargâhına operasyon düzenledi. Düzenlenen operasyonda mürtedlerin karargâhı yakılırken karargâhta bulunan mürtedlerin tümü de öldü ve yaralandı.

Ayrıca hilafet askerlerinden birkaç kişi, ‘Bakuba’nın’ doğusunda bulunan ‘Mendeli’ nahiyesindeki ‘En-Neda’ mıntıkasında mürtedlerin bir karargâhına operasyon düzenledi. Düzenlenen operasyonda mürtedlerden birkaç kişi ölüp yaralanırken mürtedlerin karargâhı ve 3 aracı da yakıldı. Yanı sıra bir miktar silah ve mühimmat ganimet alındı. Operasyonun ardından hilafet askerleri kayıp vermeden üslerine geri döndü. Allah’a hamdolsun.

 • Bağdat Vilayeti

İki gün önce bomba ekibi Allah’u Teâlâ’dan yardım diledikten sonra ‘Bağdat’ın’ batısında bulunan ‘Eş-Şila’ mıntıkasında bomba yüklü bir araç park etti ve daha sonra aracı müşrik Rafızilerin toplulukları üzerine patlattı. Patlamada mürtedlerden 13’ten fazla kişi ölürken diğer birkaç kişi de yaralandı. Allah’a hamd ve şükürler olsun.

 • Fırat Vilayeti

‘Hadise’nin’ batısında bulunan ‘Es-Sakra’ köyünde mürted Rafızi ordusuna patlayıcı kemerle düzenlenen iki saldırıda mürted Rafızi askerlerinden 11 kişi öldü. Allah’a hamdolsun.

 • Selahaddin Vilayeti

Mürted Rafızi milislerinin ‘Es-Sekkeriyyat’ kavşağında, ‘El-Asmida’ ve ‘El-Mahazin’ köprüsünde ve ‘Hadise – Beyci’ yolu üzerinde bulunan karargâhları 20’den fazla havan topuyla bombalandı. Allah’tan mürtedlerin hakkından gelmesini diliyoruz.

Ayrıca ‘Hadise – Beyci’ yolu üzerinde mürted Rafızi milislerinden biri kanas silahıyla hedef alınarak öldürüldü. Allah’a hamdolsun.

 • Cenub Vilayeti

‘Bağdat’ın’ güneyinde bulunan ‘Es-Savira’ mıntıkasında hilafet askerleri ile mürted sahavat unsurları arasında meydana gelen çatışmalarda mürtedlerden biri öldü. Allah’tan düşmanlarının hakkından gelmesini diliyoruz.

Kaynak: Darul Hilafe / El-Hayat Medya Türkçe Masası

Bir Yanıt Bırakın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s