08 Rebiulahir 1438 / 07 Ocak 2017 İslam Devleti Türkçe Haber Bülteni

sesGünün Önemli Haber Başlıkları:

 • Ninova Vilayetinin ‘Musul’ şehri doğusunda düzenlenen iki istişhadi operasyonda ve bölgede meydana gelen çatışmalarda mürted Rafızi ordusu ve milislerinden onlarca kişi öldü ve yaralandı.
 • Selahaddin Vilayetinde hilafet askerleri, ‘Ed-Dur’ nahiyesine bağlı ‘En-Naib’ köyüne operasyon düzenledi.

Vilayetlerden Haberler

 • Ninova Vilayeti

Şehadet süvarilerinden ‘Ebu Hasan El-Maslavi’ –Allah O’nu kabul etsin- kardeşimiz Allah’u Teâlâ’ya tevekkül ettikten sonra bonba yüklü aracıyla harekete geçti ve bomba yüklü aracını ‘Musul’un’ güneydoğusunda bulunan ‘El-Vahida’ mahallesi etrafındaki mürted Rafızi ordusu ve milislerinin topluluğu ortasında patlattı. Patlamada mürtedlerin 2 ‘HUMMER’ aracı imha olurken mürtedlerden de yaklaşık 10 kişi öldü ve diğerleri ise yaralandı. Daha sonra şehadet süvarilerinden ‘Ebu Talha El-Cenabi’ –Allah O’nu kabul etsin- kardeşimiz bomba yüklü aracıyla harekete geçti ve bomba yüklü aracını aynı mahallenin etrafındaki mürted Rafızi ordusunun topluluğu ortasında patlattı. Patlamada mürtedlerden en az 6 kişi ölüp diğer birkaç kişi de yaralanırken mürtedlere ait bir ‘HUMMER’ aracı imha oldu ve bir diğer ‘HUMMER’ aracı da kullanılamaz hale geldi.

Yanı sıra hilafet askerleri, şehrin güneyinde bulunan ‘El-Selam’ mahallesi etrafında meydana gelen çatışmalarda mürted Rafızi askerlerinden 5 kişiyi öldürürken bir ‘HUMMER’ ve bir ‘BMP’ tipi araçlarını imha etti ve bir insansız hava araçlarını düşürdü.

Ayrıca şehrin kuzeydoğusunda; şehadet süvarilerinden biri –Allah O’nu kabul etsin- bomba yüklü aracıyla harekete geçti ve bomba yüklü aracını ‘Musul’un’ kuzeydoğusunda bulunan ‘El-Hadba’ mahallesinin konutlarındaki mürted Rafızi ordusu ve milislerinin topluluğu ortasında patlattı. Patlamada mürtedlerden 10 kişi ölürken 3 ‘BMP’ ve bir ‘HUMMER’ tipi araçları da imha oldu.

Ve ayrıca aynı mıntıkada mürtedlerin bir ‘BMP’ aracı güdümlü füzeyle hedef alınarak imha edildi.

Aynı zamanda şehadet süvarilerinden ‘Ebu Aişe El-Acili’ –Allah O’nu kabul etsin- kardeşimiz bomba yüklü aracıyla harekete geçti ve bomba yüklü aracını ‘Musul’un’ doğusunda bulunan ‘El-Müsenna’ mahallesindeki mürted Rafızi ordusu ve milislerinin topluluğu üzerine patlattı. Patlamada mürtedlerden birkaç kişi ölüp yaralanırken bir ‘HUMMER’ tipi araçları da imha oldu.

Yanı sıra düzenlenen istişhadi operasyonun ardından meydana gelen çatışmalarda mürtedlerin bir ‘HUMMER’ tipi aracı imha edildi.

Öte yandan hilafet askerleri Allah’u Teâlâ’dan yardım diledikten sonra ‘Musul’un’ güneyinde bulunan ‘Es-Sıhha’ mahallesi etrafındaki mürted Rafızi federal polislerinin mevkilerine operasyon düzenledi. Düzenlenen operasyonda mürtedlerin bir ‘HUMMER’ aracı yakılıp iki araç da ganimet alınırken bazı silah ve çeşitli mühimmatlarda ganimet alındı. Yanı sıra mürtedlerden hayatta kalanlar ölü ve yaralılarının cesetlerini yüklenerek kaçarlarken Allah’u Teâlâ’nın lütfuyla mürtedlerin mevkileri ise kontrol altına alındı.

Diğer bir taraftan mürted Rafızi ordusu ve milisleri, ‘Musul’un’ doğusunda bulunan ‘El-Hilafe’ caddesine yönelik ilerleme girişimi sırasında mayın tarlasına girdi. Mayınların mürtedlerin üzerine patlaması sonucunda mürtedlerden 3 kişi ölürken diğer birkaç kişi ise yaralandı. Yanı sıra mürtedler hiçbir ilerleme kaydetmeden geri döndüler. Allah’a hamdolsun.

Öte yandan topçu birliği, mürted Rafızi ordusu ve milislerinin ‘Misak’, ‘Müsenna’, ‘İntisar’ ve ‘Şeyma’ mahallelerinde, ‘El-Vahida’ ve ‘El-Selam’ mahallesi etrafında, ‘El-Arkub’ mıntıkasında, ‘El-Hadba’ konutlarında, ‘El-Kerame’ sanayisinde, ‘El-Hilafe’ caddesinde ve ‘El-Müsenna’ köprüsünde bulunan topluluklarını farklı ayardaki 575’ten fazla havan topu ve birkaç ağır top mermisiyle hedef aldı. Atışların çoğu tam isabetli oldu. Allah’tan mürtedlerin hakkından gelmesini diliyoruz.

Aynı zamanda haçlı Amerikan uçaklarının ‘Musul’ şehrinin doğu yakasında bulunan ‘Ez-Zirai’ mahallesine düzenlediği hava saldırıları sonucunda ilk belirlemelere göre Müslüman halktan 7 kişi hayatını kaybetti. Allah’tan Müslümanların kanlarını korumasını diliyoruz.

 • Selahaddin Vilayeti

Allah’u Teâlâ’nın lütfuyla hilafet askerlerinden birkaç kişi, mürted Rafızi milis ve polislerin ‘Ed-Dur’ mıntıkasına bağlı ‘En-Naib’ köyündeki mevkilerine operasyon düzenledi. Düzenlenen operasyonda hilafet askerleri ile mürtedler arasında şiddetli çatışmalar meydana geldi. Meydana gelen çatışmalar sırasında şehadet süvarilerinden ‘Ebu Muhammed Eş-Şami’ –Allah O’nu kabul etsin- kardeşimiz patlayıcı kemerini mürtedlerin karargâhının ortasında patlattı. Yanı sıra mücahidler birkaç saat boyunca devam eden çatışmalarla birlikte mıntıkada kontrol alanını genişletti ve aralarında albay rütbeli bir subayında bulunduğu mürtederden onlarcasını öldürdü ve yaraladı. Aynı zamanda ‘Ed-Dur’ polis merkezi ve mürtedlerin çok sayıda karargâhı patlatılırken mürtedlerin 7 askeri aracı yakıldı ve bazı silah ve çeşitli mühimmatlar da ganimet alındı. Operasyonun ardından hilafet askerleri kayıp vermeden üslerine geri döndü. Öte yandan güvenlik müfrezelerinden biri, ‘Celam Ed-Dur’ elektrik santralini patlattı. Patlama sonucunda nahiyenin tamamında elektrik kesildi. Allah’a hamdolsun.

Diğer bir taraftan destek birlikleri, mürted Rafızi milislerinin ‘El-Mahazin’ ve ‘El-Asmida’ köprüsünde, ‘Es-Siniye’ üssünde ve ‘Ez-Zaviye’ kavşağı yakınlarında bulunan karargâhlarını 70’ten fazla havan topuyla bombaladı. Atışlar tam isabetli oldu. Allah’tan mürtedlerin hakkından gelmesini diliyoruz.

 • Rakka Vilayeti

‘Tabka’ şehri kuzeyinde bulunan ‘Caber Eş-Şarki’ ve ‘Süveydiye Sagira’ köyünde ve ‘Ayn İsa’ kasabası kuzeyindeki ‘Cihacah’ köyünde mürted PKK’lıların üzerine çok sayıda bombanın ve bomba döşenmiş bir evin patlatılması sonucunda aralarında Amerikan uçaklarıyla bağlantı kuran saha sorumlusunun da bulunduğu mürted PKK’lılardan 13 kişi öldü. Allah’a hamdolsun.

Öte yandan haçlı Amerikan uçaklarının ‘Tabka’ şehri kuzeydoğusunda bulunan ‘Süveydiye Kebira’ köyüne düzenlediği hava saldırısı sonucunda Müslüman halktan 12 kişi hayatını kaybetti.

Ayrıca haçlı Amerikan uçaklarının ‘Rakka’nın’ kuzeyinde bulunan ‘Ayn İsa’ kasabası batısındaki ‘Ed-Dab’ân’ köyüne düzenlediği hava saldırısı sonucunda Müslüman halktan 2 kişi hayatını kaybetti. Allah’tan Müslümanların kanlarını korumasını diliyoruz.

 • Anbar Vilayeti

‘Hit’ adasındaki ‘Mahbubiya’ mıntıkasında mürted sahavatların üzerine bomba döşenmiş bir evin patlatılması sonucunda mürted sahavatlardan 11 kişi ölürken diğerleri ise yaralandı.

Ayrıca federal polislikte çalışan bir mürted, mürtedi taşıyan araca yerleştirilen bombanın ‘Ramadi’ şehrindeki ‘El-Mearid’ yakınlarında bulunan ‘El-Varar’ mıntıkasında patlatılması sonucunda öldü. Allah’a hamdolsun.

 • Halep Vilayeti

Hilafet askerleri, ‘El-Bab’ şehri kuzeydoğusunda bulunan ‘Kabbasin’ kasabası yakınlarında mürted Türk ordusunun bir ‘BMP’ tipi aracını güdümlü füzeyle hedef alarak imha etti.

Yanı sıra mürted Türk ordusunun ‘El-Bab’ şehri mahallelerine düzenlediği onlarca hava saldırısı ve yüze yakın topçu atışıyla yaptığı bombardıman sonucunda Müslüman halktan 8 kişi hayatını kaybederken 13 kişi de yaralandı. Allah’tan tuzaklarını başlarına geçirmesini diliyoruz.

 • Dicle Vilayeti

‘Hammam El-Alil’ kasabası kuzeybatısında bulunan ‘El-Azba’ tepelerinde mürted Rafızi ordusunun bir ‘HUMMER’ tipi aracı ‘RPG’ ile hedef alınması sonucunda kullanılamaz hale geldi. Allah’a hamdolsun.

 • Cezira Vilayeti

Mürted Rafızi ordusu ve milislerinin ‘Telafer’in’ güneyinde bulunan ‘Tel Abta’ kasabasındaki karargâhları yaklaşık 13 grad füzesiyle bombalandı. Atışların çoğu tam isabetli oldu. Bombalamanın ardından ambulans araçlarının mürtedlerin ölü ve yaralılarını tahliye ettiği gözlemlendi. Allah’a hamd ve şükürler olsun.

 • Hayr Vilayeti

Hilafet askerleri, askeri ‘El-Hayr’ havaalanı pistinde bulunan iki savaş uçağını iki güdümlü füzeyle hedef alarak imha etti. Allah’a hamd ve şükürler olsun.

 • Sina Vilayeti

Hilafet askerlerine bağlı kanas müfrezeleri, ‘Şeyh Züveyd’ şehri güneybatısında bulunan ‘El-Havli’ ve ‘Said’ kontrol noktalarında ve ‘El-Ariş’ şehri batısında bulunan ‘El-Kilo 17’ mıntıkasında mürted Mısır askerlerinden 3 kişiyi ve mürted Mısır polislerinden birini kanas silahıyla hedef alarak öldürdü.

Ayrıca yine ‘El-Ariş’ şehri batısında bulunan ‘El-Kilo 17’ mıntıkasında mürted Mısır ordusunun ‘FAHD’ tipi bir aracı kullanılamaz hale getirildi. Allah’a hamdolsun.

 • Beyda Vilayeti

Hilafet askerleri, ‘Kifa’daki’ ‘Hama Lakah’ mıntıkasında müşrik Husi’lerin bir mevkiini havan topu ve ‘RPG’ ile hedef aldı. Allah’tan mürtedlerin hakkından gelmesini diliyoruz.

Kaynak: Darul Hilafe / El-Hayat Medya Türkçe Masası

Bir Yanıt Bırakın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s