06 Rebiulahir 1438 / 05 Ocak 2017 İslam Devleti Türkçe Haber Bülteni

sesGünün önemli haber başlıkları:

 • Ninova Vilayetinin ‘Musul’ şehri doğusunda düzenlenen istişhadi operasyonlarda mürted Rafızi ordusu ve milislerinden 26 kişi ölürken çok sayıda araçları da imha oldu.
 • Dicle Vilayetinin ‘Makhol’ dağı etrafında mürted Rafızi ordusunun bir atak helikopteri düşürüldü.

Vilayetlerden Haberler

 • Ninova Vilayeti

Şehadet süvarilerinden ‘Ebu Abdulhakim El-Maslavi’ –Allah onu kabul etsin- kardeşimiz Allah’u Teâlâ’ya tevekkül ettikten sonra bomba yüklü aracıyla harekete geçti ve bomba yüklü aracını ‘Musul’un’ doğusunda bulunan ‘El-Kerame’ mahallesi sanayisindeki mürted Rafızi ordusu ve milislerinin toplulukları ortasında patlattı. Patlamada mürtedlerin 3 ‘HUMMER’ tipi aracı imha olurken mürtedlerden de 9 kişi öldü ve diğerleri ise yaralandı. Daha sonra şehadet süvarilerinden Iraklı ‘Ebu Osman’ ve ‘Ebu Müslim’ -Allah onları kabul etsin- kardeşlerimiz bomba yüklü araçlarıyla harekete geçti ve bomba yüklü araçlarını El-Misak mahallesindeki mürtedlerin toplulukları üzerine patlattılar. Patlamalarda mürtedlerin 3 ‘HUMMER’ ve bir zırhlı ‘AMFİBİ’ aracı imha olurken mürtedlerden de 17 kişi öldü ve diğerleri ise yaralandı.

Aynı zamanda hilafet askerleri, aynı mahallede mürted Rafızi ordusunun mevkilerine şiddetli bir operasyon düzenledi. Düzenlenen operasyonda mürtedlerin 2 ‘HUMMER’ ve bir ‘BMP’ tipi aracı ‘RPG’lerle’ hedef alınıp imha edilirken mürtedlerden de 3 kişi öldü ve diğerleri ise yaralandı.

Ayrıca ‘Şeyma’ mahallesinde mürtedlerin ‘T72’ tipi bir tankı ‘SPG9’ füzesiyle hedef alınarak kullanılamaz hale getirildi.

Yanı sıra ‘Misak’ ve ‘Şeyma’ mahallesinde ve ‘Es-Sıhha’ mahallesi etrafında mürted Rafızi ordusu ve milislerinden 5 kişi kanas silahıyla vurularak öldürüldü. Atışları isabetli kılan Allah’a hamdolsun.

Öte yandan topçu birliği, mürted Rafızi ordusu ve milislerinin ‘Misak’, ‘İntisar’ ve ‘Cedide El-Müfti’ mahallesinde, ‘Es-Sadde’ ve ‘Bauviza’ mıntıkasında ve ‘El-Kerame’ sanayisinde bulunan karargâhlarını ve topluluklarını farklı ayardaki 300’den fazla havan topu, birkaç ağır top ve yerli yapım füzelerle hedef aldı. Atışların çoğu tam isabetli oldu. Allah’tan mürtedlerin hakkından gelmesini diliyoruz.

 • Dicle Vilayeti

Allah’u Teâlâ’nın muvaffakiyetiyle hava savunma birlikleri, ‘Makhol’ dağı etrafında mürted Rafızi ordusunun ‘MI-35’ tipi bir atak helikopterini düşürdü. Yanı sıra helikopterde bulunan dört mürettebat da öldü.

Öte yandan hilafet askerleri, ‘Mahmur’ mıntıkası güneybatısında bulunan ‘En-Nahiye’ köyü etrafında mürted Rafızi ordusunun ‘T72’ tipi bir tankını kullanılamaz hale getirdi.

Yanı sıra ‘Eş-Şarkat’ın’ kuzeyinde bulunan ‘El-Hadraniye’ köyünde mürted Rafızi milislerinden üç kişi, araçlarına yerleştirilen bombayla hedef alınması sonucunda mürtedlerin aracı imha olurken her üç mürted de öldü.

Ayrıca ‘Eş-Şarkat’ın’ kuzeyinde bulunan ‘El-İsa’ köyünde mürted Rafızi milislerinden birinin aracına yerleştirilen bombayla hedef alınması sonucunda mürtedin aracı imha olurken mürted ise öldü.

Ve ayrıca ‘Eş-Şarkat’ın’ güneyinde bulunan ‘El-Hanuka’ köyü ile ‘Et-Tasni’ kavşağı arasındaki yol üzerinde mürted Rafızi milislerinin kanas silahıyla hedef alınması sonucunda mürtederden biri ölürken bir diğeri ise yaralandı. Allah’a hamd ve şükürler olsun.

Aynı zamanda mürted Rafızi ordusu ve milislerinin ‘Hubeyrat’ köyündeki ve ‘El-Azba’ tepelerindeki karargâhları yaklaşık 20 havan topuyla hedef alındı. Atışların çoğu tam isabetli oldu. Hedef alınan bölgelerde mürtedlerin bir ‘HUMMER’ tipi aracı imha oldu. Allah’tan mürtedlerin hakkından gelmesini diliyoruz.

 • Dımeşk Vilayeti

Doğu ‘Kalemun’da’ hilafet askerleriyle olan savaşlarda Amerika’dan destek alan mürted Ahmed El-Abdu grubunun bir lideri öldürüldü. Allah’a hamdolsun.

 • Anbar Vilayeti

Hilafet askerleri, ‘Anbar’ın’ batısında bulunan ‘El-Mucir’ yolu üzerinde güvenlik kontrol noktası kurdu. Kurulan güvenlik kontrol noktasında müşrik Rafızilere ait bir kamyon yakılırken aracın içinde bulunan iki kişi de esir alındı.

Ayrıca ‘Ramadi’ şehrinin ‘El-Cumuiyat’ mıntıkasında mürted sahavatların komutanlarından ‘Ahmed Hamid’ adlı mürtedin karargâhı 3 grad füzesiyle hedef alındı. Atışlar tam isabetli oldu. Allah’a hamdolsun.

 • Cezira Vilayeti

Hilafet askerleri, mürted Rafızi ordusu ve milislerinin ‘Telafer’in’ batısında bulunan ‘El-Amudiye’ köyündeki karargâhlarına operasyon düzenledi. Düzenlenen operasyonda tüm farklı türdeki silahların kullanıldığı hilafet askerleri ile mürtedler arasında şiddetli çatışmalar meydana geldi. Meydana gelen çatışmalardan mürtedlerden birkaç kişi öldü ve yaralandı. Allah’a hamdolsun.

Aynı zamanda mürted Rafızi milislerinin ‘Şerai El-Cenubiye’ köyünde ve etrafında, ‘Tel Ayn Talavi’ ve ‘Mazraâ’ köylerinde, ‘Telafer’ havaalanında ve havaalanı şirket binasında bulunan mevkileri farklı ayardaki 180’den fazla havan topuyla hedef alındı. Atışlar tam isabetli oldu. Allah’tan mürtedlerin hakkından gelmesini diliyoruz.

 • Selahaddin Vilayeti

Topçu birliği, mürted Rafızi milislerinin ‘Es-Siniye’ mıntıkasında, ‘El-Mahazin’ köprüsünde, ‘Ez-Zaviye’ kavşağında, ‘Ed-Dibsi’ ve ‘Ayn El-Beyda’ köyünde, ‘El-Bedu’ kompleksinde ve ‘Hadise – Beyci’ yolu üzerinde bulunan karargâhlarını ve topluluklarını farklı ayardaki 260’tan fazla havan topuyla bombaladı. Atışların çoğu tam isabetli oldu.

Aynı zamanda ‘Beyci’nin’ kuzeyinde bulunan ‘Muhammed El-Musa’ köyünde mürted Rafızi milislerinin havan toplarıyla hedef alınması sonucunda mürtedlerden iki kişi ölürken bir subay da yaralandı.

Ayrıca ‘Beyci’nin’ batısında bulunan ‘Mazraâ’ mıntıkasında mürted Rafızi milislerinin bir mevkii bir grad füzesiyle hedef alındı. Allah’tan mürtedlerin hakkından gelmesini diliyoruz.

 • Halep Vilayeti

Mürted Türk ordusu topçularının ‘El-Bab’ şehri yerleşim yerlerini bombalaması sonucunda 4 kişi yaralandı. Allah’tan muvahhid kullarını korumasını diliyoruz.

 • Sina Vilayeti

‘Şeyh Züveyd’ şehri güneyinde bulunan ‘Ez-Zahir’ mıntıkasında mürted Mısır ordusunun ‘113M’ tipi bir zırhlı aracı mayınla hedef alınarak imha edildi. Allah’a hamdolsun.

 • Beyda Vilayeti

Hilafet askerleri, ‘Kifa’ mıntıkasındaki ‘Sa’âlib’ yolu üzerinde müşrik Husi’lerin bir aracına mayınlı saldırı düzenledi. Düzenlenen mayınlı saldırıda aracın içinde bulunanların tümü yaralandı. Allah’a hamdolsun.

Kaynak: Darul Hilafe / El-Hayat Medya Türkçe Masası

Bir Yanıt Bırakın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s