05 Rebiulahir 1438 / 04 Ocak 2017 İslam Devleti Türkçe Haber Bülteni

sesGünün Önemli Haber Başlıkları:

 • Ninova Vilayetinin ‘Musul’ şehri doğusunda meydana gelen çatışmalarda ve düzenlenen istişhadi operasyonda mürted Rafızi ordusu ve milislerinden 18 kişi öldü.
 • Selahaddin Vilayetinin ‘Samarra’ şehrinde dün hilafet askerleri tarafından düzenlenen fedai operasyonunda mürtedlerden 100’den fazla kişi öldü.
 • Rakka Vilayetinin kuzeyinde hilafet askerlerinin düzenlediği operasyonda mürted PKK’lılardan 15’ten fazla kişi öldürüldü.
 • Anbar Vilayetinin ‘Ramadi’ şehri batısında düzenlenen istişhadi operasyonda mürted polislerden 10 kişi öldü ve yaralandı.
 • Dicle Vilayetinin ‘Eş-Şarkat’ şehri güneyinde mürted Rafızi milislerinin topluluğuna istişhadi operasyon düzenlendi.

Vilayetlerden Haberler

 • Ninova Vilayeti

Şehadet süvarilerinden Şamlı ‘Ebu Hattab’ –Allah onu kabul etsin- kardeşimiz Allah’u Teâlâ’ya tevekkül ettikten sonra bomba yüklü aracıyla harekete geçti ve bomba yüklü aracını ‘Musul’un’ doğusunda bulunan ‘El-Kerame’ mahallesinin sanayisi etrafında mürted Rafızi ordusu ve milislerinin topluluğu üzerine patlattı. Patlamada mürtedlerin ‘T72’ tipi bir tankı ve bir ‘HUMMER’ tipi aracı imha olurken mürtedlerden de 5 kişi öldü ve diğerleri ise yaralandı. Daha sonra aynı mıntıkada ve şehrin doğusunda bulunan ‘El-Misak’ mahallesi etrafında farklı türdeki silahlarla çatışmalar meydana geldi. Meydana gelen çatışmalarda mürtedlerden en az 12 kişi ölüp diğerleri ise yaralanırken mürtedlerin ‘ABRAHAMS’ tipi bir tankı yakıldı, bir ‘HUMMER’ tipi aracı imha edildi ve bir ‘HUMMER’ tipi aracı da kullanılmaz hale getirildi.

Ayrıca hilafet askerleri, ‘Nur’ mahallesinde mürted Rafızi ordusunun iki karargâhını ‘SPG9’ füzeleriyle hedef alarak yaktı.

Aynı zamanda ‘En-Nisabe’ mıntıkasında, ‘Es-Sıhha’ mahallesi etrafında ve ‘Ciluhan’ köyünde mürtedlerden 3 kişi kanas silahıyla vurularak öldürüldü. Atışları isabetli kılan Allah’a hamdolsun.

Yanı sıra topçu birliği, mürted Rafızi ordusu ve milislerinin ‘Kerame’, ‘Misak’, ‘Kudüs’ ve ‘Zuhur’ mahallesinde, ‘Bauviza’ mıntıkasında, ‘Şeyma’ mahallesi yakınlarında ve ‘El-Kerame’ mahallesi sanayisi yakınlarında ve ‘Aden’ mahallesi kavşağında bulunan karargâhlarını ve topluluklarını farklı ayardaki 330’dan fazla havan topu, birkaç farklı türdeki füze ve toplarla bombaladı. Atışların çoğu tam isabetli oldu. Allah’a hamd ve şükürler olsun.

Diğer bir taraftan haçlı Amerikan uçaklarının ‘Musul’ şehrinin doğu yakasında bulunan ‘Müşeyrifa’, ‘Yeni Musul’, ‘Hurumat’ ve ‘Me’mun’ mahallelerine düzenlediği hava saldırılarında çoğunluğunu kadın ve çocukların oluşturduğu 22 kişi hayatını kaybederken 29 kişi de yaralandı.

 • Selahaddin Vilayeti

İki günce 3 hilafet askeri –Allah onları kabul etsin- tarafından düzenlenen fedai operasyonda mürted Rafızilerden yaklaşık 100 kişi öldü ve onlarca kişi de yaralandı. Ayrıca düzenlenen saldırıda albay rütbeli bir subay ölürken mürtedlerin çok sayıda aracı da yakıldı ve operasyon düzenlenen federal polislerin binasının ve Rafızi ‘Es-Selam’ tugayı olarak adlandırılan oluşuma ait binanın bir bölümü imha oldu. Allah’a hamdolsun.

 • Rakka Vilayeti

Şehadet süvarilerinden Şamlı ‘Ebu Muğire’ –Allah onu kabul etsin- kardeşimiz Allah’u Teâlâ’dan yardım diledikten sonra bomba yüklü aracıyla mürted PKK’lıların topluluğuna doğru harekete geçti. Harekete geçen istişhadçı kardeşimiz bomba yüklü aracını vilayetin kuzey kırsalında bulunan ‘Tel Semin’ köyü batısındaki mürted PKK’lıların topluluğu ortasında patlattı. Patlamada mürtedlerden yaklaşık 10 kişi ölürken diğerleri ise yaralandı. Düzenlenen istişhadi operasyonun ardından hilafet askerleri ile mürtedler arasında ağır ve orta sınıf silahlarla çatışmalar meydana geldi. Yanı sıra çatışmalar sırasında mürtedler birkaç havan topuyla hedef alındı. Meydana gelen çatışmalarda mürtedlerden 5’ten fazla kişi ölürken diğerleri ise yaralandı.

Aynı zamanda aynı mıntıkada mürtedlerin bir buldozerinin güdümlü füzeyle hedef alınması sonucunda buldozer kullanılamaz hale geldi. Allah’a hamdolsun.

 • Anbar Vilayeti

Allah’u Teâlâ’nın lütfuyla şehadet süvarilerinden Iraklı ‘Ebu Nesim’ –Allah onu kabul etsin- kardeşimiz patlayıcı yeleğini kuşanarak harekete geçti ve patlayıcı yeleğini ‘Ramadi’nin’ batısında bulunan ‘El-Kilo 18’ mıntıkasındaki mürted polislerin teftiş noktasının ortasında patlattı. Patlamada aralarında üsteğmen rütbeli bir subayın da bulunduğu mürtedlerden 6 kişi ölürken 4 kişi de yaralandı. Yanı sıra araç teftiş cihazlarının yüklü bulunduğu askeri bir araç da kullanılamaz hale geldi.

Diğer bir taraftan ‘Ramadi’nin’ ‘El-Mul’ab’ mıntıkasında Rafızi Swat kuvvetlerinde asteğmen rütbeli bir subayın aracına yerleştirilen bombayla hedef alınması sonucunda mürted ölürken aracı da imha oldu. Allah’a hamd ve şükürler olsun.

 • Dicle Vilayeti

Allah’u Teâlâ’nın lütfu ve muvaffakiyetiyle şehadet süvarilerinden Iraklı ‘Ebu Cihad’ –Allah onu kabul etsin- kardeşimiz bomba yüklü aracıyla harekete geçti ve bomba yüklü aracını ‘Eş-Şarkat’ın’ güneyinde bulunan ‘Et-Tasni Es-Sekeniye’ mahallesindeki mürted Rafızi milislerinin topluluğunun ortasında patlattı. Patlamada mürtedlerden birkaç kişi ölürken diğerleri ise yaralandı.

Aynı zamanda ‘El-Hanuka’ köyü yakınlarında hafif silahla meydana gelen çatışmalarda mürted Rafızi milislerinin bir karargâhı yakıldı.

Ayrıca ‘Eş-Şarkat’ın’ kuzeyinde bulunan ‘Hadraniye’ köyü etrafında biri mayın ve bir diğeri ise ‘RPG’ ile olmak üzere mürtedlerin iki buldozeri imha edildi.

Ve ayrıca ‘El-İsa’ köyünde mürted Rafızi milislerinden biri kanas silahıyla vurularak öldürüldü. Allah’a hamd ve şükürler olsun.

Öte yandan destek birlikleri, mürted Rafızi milislerinin ‘Eş-Şarkat’ şehrindeki ve ‘El-Hanuka’ köyündeki mevkilerini birkaç havan topu ve yerli yapım füzelerle hedef aldı. Allah’tan kardeşlerimizin atışlarını isabetli kılmasını ve mürtedlerin hakkından gelmesini diliyoruz.

 • Halep Vilayeti

Hilafet askerlerinden birkaç kişi Allah’u Teâlâ’dan yardım diledikten sonra mürted PKK’lıların ‘Menbic’ şehri güneyinde bulunan ‘Haşman’ köyündeki mevkilerine operasyon düzenledi. Düzenlenen operasyonda hilafet askerleri ile mürtedler arasında yaklaşık iki saat süren çatışmalar sonucunda mürtedlerden 7 kişi öldürüldü. Operasyonun ardından hilafet askerleri kayıp vermeden üslerine geri döndü. Allah’a hamdolsun.

Diğer bir taraftan mürted Türk ordusunun topçuları, ‘El-Bab’ şehri hastanesini ve yerleşim yerlerini onlarca top atışıyla bombaladı. Bombalamada 11 kişi hayatını kaybederken 26 kişi de yaralandı. Yanı sıra bir ambulans aracı da imha oldu. Allah’tan Müslümanların kanlarını korumasını diliyoruz.

 • Cezira Vilayeti

İslam Devleti’ndeki hava savunma birlikleri, ‘Telafer’ şehri güneyinde bulunan ‘Telafer’ havaalanı yakınlarında mürted Rafızi milislerinin bir insansız hava aracını düşürdü.

Ayrıca hava savunma birlikleri iki gün önce ‘Telafer’in’ batısında bulunan ‘Yuztiba’ köyü yakınlarında mürted Rafızi ordusunun bir helikopterini kullanılamaz hale getirdi.

Aynı zamanda ‘Telafer’ şehri güneyinde bulunan ‘Telafer’ havaalanı yakınlarında mürted Rafızi ordusunun biri ‘HUMMER’ tipi olmak üzere iki aracına mayınlı saldırı düzenlendi. Düzenlenen mayınlı saldırıda her iki araç da imha olurken araçların içinde bulunanların tümü de öldü.

Ayrıca ‘Telafer’in’ güneydoğusunda bulunan ‘Tel Şiba’ köyü yakınlarında mürted Rafızi milislerinin ‘KOCAR’ tipi bir aracı güdümlü füzeyle hedef alınarak imha edildi. Allah’a hamdolsun.

Diğer bir taraftan destek birlikleri, mürted Rafızi milislerinin ‘Ayn Hasan Eş-Şimaliye’, ‘Ayn Hasan El-Cenubiye’, ‘Şerai El-Cenubiye’, ‘Tel Talavi’, ‘Mazraâ’ ve ‘Hamra’ köyündeki ve ‘Telafer’ havaalanındaki mevkilerini yaklaşık 240 havan topuyla hedef aldı. Atışların çoğu tam isabetli oldu. Allah’tan mürtedlerin hakkından gelmesini diliyoruz.

 • Kerkük Vilayeti

Hilafet askerleri, ‘Kerkük’ün’ güneybatısında bulunan ‘Acil’ petrol sahası yakınlarında mürted Rafızi milislerinin bir karargâhına operasyon düzenlendi. Düzenlenen operasyonda hilafet askerleri ile mürtedler arasında meydana gelen çatışmalarda mürtedlerin karargâhı tamamen yakılırken mürtedlerden de 4 kişi yaralandı.

Aynı zamanda ‘Ez-Zerke’ mıntıkasında ve ‘Allas’ petrol sahası yakınlarında mürted Rafızi milislerinin kanas silahıyla hedef alınması sonucunda mürtedlerden 4 kişi ölürken bir kişi de yaralandı. Allah’a hamd ve şükürler olsun.

 • Sina Vilayeti

Hilafet askerleri, ‘El-Ariş’ şehri güneybatısında bulunan ‘Es-Sebil’ mıntıkasında mürted Mısır polislerinin saldırısını püskürttü. Püskürtme sonucunda mürted polislerden 3 kişi kanas silahıyla vurularak öldürülürken bir araçları da kullanılamaz hale getirildi. Allah’a hamdolsun.

 • Humus Vilayeti

İslam Devleti hava savunma birlikleri, doğu ‘Humus’ kırsalında bulunan askeri ‘T4’ havaalanı güneybatısında Nusayri ordusunun bir insansız hava aracını düşürdü. Allah’a hamd ve şükürler olsun.

 • Horasan Vilayeti

‘Pakistan’ın’ ‘Peşaver’ şehri kuzeyinde bulunan ‘Vahid Kehri’ mıntıkasında İslam Devleti güvenlik müfrezeleri tarafından mürted Pakistan polislerinden biri öldürüldü. Allah’a hamdolsun.

 • Diyala Vilayeti

‘Bakuba’nın’ kuzeyinde bulunan ‘Ebu Seyda’ nahiyesine bağlı ‘Ebu Kerme’ köyünde mürted Rafızi askerlerine iki bombalı saldırı düzenlendi. Düzenlenen bombalı saldırılarda bir patlayıcı uzmanı ölürken bir bölük komutanı ve iki Rafızi istihbarat memuru da yaralandı.

Diğer bir taraftan ‘Bakuba’nın’ güneybatısında bulunan ‘Mansuriye Eş-Şit’ mıntıkasında mürted Rafızi milislerine bombalı saldırı düzenlendi. Düzenlenen bombalı saldırıda mürtedlerden biri öldü. Allah’a hamd ve şükürler olsun.

 • Cenub Vilayeti

‘El-Yusufiye’nin’ ‘Seyyid Abdullah’ mıntıkasında mürted Rafızi ordusunun bir aracına mayınlı saldırı düzenlendi. Düzenlenen mayınlı saldırıda araç imha olurken aracın içinde bulunanların tümü de öldü ve yaralandı. Allah’a hamd ve şükürler olsun.

Kaynak: Darul Hilafe / El-Hayat Medya Türkçe Masası

Bir Yanıt Bırakın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s