04 Rebiulahir 1438 / 03 Ocak 2017 İslam Devleti Türkçe Haber Bülteni

ses

Günün Önemli Haber Başlıkları:

 • Bağdat’ın doğusunda hilafet askerlerinin düzenlediği güvenlik operasyonlarında müşrik Rafızilerden 245’ten fazla kişi öldü ve yaralandı.
 • Ninova Vilayetinin ‘Musul’ şehri doğusunda düzenlenen istişhadi operasyonda mürted Rafızi ordusundan ölen ve yaralananlar oldu.
 • Selahaddin Vilayetinde hilafet askerleri tarafından ‘Samarra’ şehrine fedai operasyonu düzenlendi.

Vilayetlerden Haberler

 • Bağdat Vilayeti

Allah’u Teâlâ’nın muvaffakiyetiyle ve Rafızi haçlı koalisyonu tarafından Ninova Vilayetindeki sağlık kurumlarının sürekli hedef alınmasının intikamı olarak şehadet süvarilerinden Iraklı ‘Ebu Hasan’ –Allah onu kabul etsin- kardeşimiz bomba yüklü aracıyla ‘Bağdat’ın’ doğusunda bulunan ‘Sadır’ şehrindeki müşrik Rafızilerin topluluklarına doğru harekete geçti. İstişhadçı kardeşimiz hedefine ulaştıktan sonra bomba yüklü aracını müşrik Rafızilerin yuvalarının ortasında patlattı. Patlamada müşrik Rafızilerden yaklaşık 150 kişi öldü ve yaralandı.

Ayrıca düzenlenen bu istişhadi operasyonun ardından park edilmiş iki bomba yüklü araç da şehrin doğusunda bulunan ‘El-Kindi’ ve ‘El-Cavadir’ hastanesindeki yaralıların kalanlarının üzerine patlatıldı. Patlamada 60 kişi öldü ve yaralandı.

Ve ayrıca ‘Bağdat’ın’ ‘Eş-Şab’ mıntıkasında müşrik Rafızilerin topluluklarına üç bombalı saldırı düzenlendi. Düzenlenen bombalı saldırılarda müşrik Rafızilerden 25 kişi öldü.

Yanı sıra ‘Bağdat’ın’ doğusunda bulunan ‘Belediyat’ mıntıkasında müşrik Rafızileri taşıyan bir araca bombalı saldırı düzenlendi. Düzenlenen bombalı saldırıda müşrik Rafızilerden 4 kişi öldü.

Ayrıca hilafet askerlerine bağlı güvenlik müfrezelerinden biri Allah’u Teâlâ’nın lütfuyla ‘Bağdat’ın’ ‘Yermük’ mıntıkasında bomba yüklü bir araç park etti ve daha sonra aracı Rafızi hükümetinin fetva kurulu başkanı ‘Mehdi Es-Samidi’i’ adlı mürtedin konvoyunun geçişi sırasında patlattı. Patlamada mürtedin koruma görevlilerinden 5 kişi ölürken 11 kişi de yaralandı.

Ve ayrıca hilafet askerleri, dün gece ‘Bağdat’ın’ batısında bulunan ‘Gazaliya’ mıntıkasında ‘Muhammed Avda Muhammed’ adlı mürtedin evine baskın düzenledi. Düzenlenen baskında mürted evinde boğazlanarak öldürüldü. Bu mürted, yüzbaşı rütbeli ve içişleri bakanlığına bağlı istihbarat servisinde çalışıyordu.

Aynı zamanda ‘Yeni Bağdat’ mıntıkasında Rafızi emniyetine bağlı bir unsur, aracına yerleştirilen bombayla hedef alınarak öldürüldü.

Ayrıca ‘Bağdat’ın’ doğusunda bulunan ‘Sadır’ şehrinde bir petrol boru hattının üzerine bomba patlatıldı. Patlamada boru hattı zarar görürken boru hattından da alevler yükseldi.

Bunları zikrettikten sonra necis Rafıziler ve kuyrukları mürted şeyhler bilsinler ki; kılıçlarımız onları hedef almak için uzak değildir. Ve onlar, hilafet topraklarındaki Müslümanlara tattıkları acının aynısını tadacaklar. Ancak onlar bunu bilmeyen bir kavimdirler.

 • Ninova Vilayeti

Allah azze ve celle’nin lütfuyla şehadet süvarilerinden ‘Ebu Abbas El-Maslavi’ –Allah onu kabul etsin- kardeşimiz bomba yüklü aracıyla harekete geçti ve bomba yüklü aracını ‘Musul’un’ doğusunda bulunan ‘İntisar’ mahallesindeki mürted Rafızi ordusu ve milislerinin topluluğunun ortasında patlattı. Patlamada mürtedlerin konuşlandığı bir karargâh ve ‘HUMMER’ tipi bir araçları imha olurken mürtedlerden de 7 kişi öldü ve diğerleri ise yaralandı. Düzenlenen istişhadi operasyonun ardından hilafet askerleri ile mürtedler arasında farklı türdeki silahlarla şiddetli çatışmalar meydana geldi. Meydana gelen çatışmalarda mürtedlerin bir ‘HUMMER’ ve bir buldozeri kullanılamaz hale geldi.

Ayrıca ‘Musul’un’ doğusunda bulunan ‘Nur’ mahallesinde mürted Rafızi ordusunun konuşlandığı bir noktanın ‘SPG9’ füzesiyle hedef alınması sonucunda nokta yandı.

Aynı zamanda ‘Musul’un’ doğusunda ve kuzeyinde bulunan ‘Es-Sadde’ mıntıkasında, ‘Nur’ ve ‘Fellah’ mahallesinde mürted Rafızi askerlerinden 7 kişi kanas silahıyla vurularak öldürüldü.

Yanı sıra topçu birliği, mürted Rafızi ordusu ve milislerinin ‘Kerame’, ‘İntisar’, ‘Şeyma’ ve ‘Kudüs’ mahallesinde ve ‘Es-Sadde’ mıntıkasında bulunan karargâhlarını ve topluluklarını farklı ayardaki 185 havan topuyla hedef aldı. Atışların çoğu tam isabetli oldu. Allah’a hamd ve şükürler olsun.

Öte yandan haçlı koalisyon uçakları, ‘Musul’un’ doğu yakasında bulunan ‘Tıp Musul’ şehrine ve ‘Şüheda’ ve ‘El-Haramat’ mahallelerindeki evlere çok sayıda hava saldırısı düzenledi. Düzenlenen hava saldırılarında aralarında dört kadının bulunduğu 6 kişi hayatını kaybederken aralarında kadın ve çocukların bulunduğu 19 kişi de yaralandı. Allah’tan muvahhid kullarını korumasını diliyoruz.

 • Selahaddin Vilayeti

Hilafet askerlerinden çok sayıda fedai timi Allah’u Teâlâ’dan yardım diledikten sonra mürted Rafızi ordusunun ‘Samarra’ şehrindeki mevkilerine operasyon düzenledi. Düzenlenen operasyonda meydana gelen şiddetli çatışmaların ardından fedailer, ‘Samarra’nın’ merkezinde bulunan federal polis binasına ve ‘Es-Selam’ tugayı milislerinin bir binasına girmeyi başardı. Fedailer, federal polislerin binasına girdikten sonra binada bulunan Rafızi polislerini infaz etti. Allah’a hamd ve şükürler olsun.

Öte yandan hilafet askerleri dün, ‘Beyci’nin’ kuzeyinde mürted Rafızi milislerinin konuşlandığı yerlere ve mevkilere geniş çaplı operasyon düzenledi. Düzenlenen operasyonda ‘Ed-Dibsi’ köyünde farklı türdeki silahlarla çatışmalar meydana geldi. Meydana gelen çatışmalarda mürtedlerden 8 kişi ölürken diğerleri ise yaralandı.

Ayrıca hilafet askerleri, mürted Rafızi milislerinin köydeki mevkilerine de operasyon düzenledi. Düzenlenen operasyonda şehadet süvarilerinden biri –Allah onu kabul etsin- köyden kaçan mürtedlerin kalıntılarına istişhadi operasyon düzenledi. Düzenlenen operasyon sonucunda mürtedlerden birkaç kişi ölüp yaralanırken çok sayıda karargâhları ise imha edildi. Yanı sıra askeri araçlar ve bazı silah ve çeşitli mühimmatlar ganimet alındı. Allah’a hamd ve şükürler olsun.

 • Dicle Vilayeti

Allah’u Teâlâ’nın lütfu ve muvaffakiyetiyle hilafet askerleri, ‘Eş-Şarkat’ın’ güneydoğusunda bulunan ‘Ez-Zaviye’ kavşağını, mürted Rafızi milislerinin ‘Ayn El-Beyda’ köyü etrafındaki ve kavşağın yakınlarındaki birkaç karargâhına birkaç koldan düzenlediği geniş çaplı operasyonun ardından kontrol altına aldı. Düzenlenen operasyonda şehadet süvarilerinden ‘Zerkavi El-Iraki’ –Allah onu kabul etsin- kardeşimiz bomba yüklü aracını mürtedlerin kavşağın yanındaki karargâhlarından birinin üzerine patlattı. Patlamada mürtedlerden birkaç kişi ölürken mürtedlerden hayatta kalanlar ise kaçtı.

Ayrıca ‘Ayn El-Beyda’ köyü etrafında ‘Abrahams’ tipi bir tank güdümlü füzeyle hedef alınarak imha edildi. Yanı sıra mücahidler düzenlenen saldırıda birinin üzerinde otomatik silahın bulunduğu 3 araç, çok sayıda füze, ağır ve orta sınıf silahlar ganimet aldı.

Aynı zamanda ‘Eş-Şarkat’ın’ kuzeyinde bulunan ‘Hadraniye’ köyü etrafında mürted Rafızi milislerinin bir aracına mayınlı saldırı düzenlendi. Düzenlenen saldırıda araç imha olurken aracın içinde bulunanların tümü de öldü.

Ayrıca ‘Eş-Şarkat’ın’ kuzeyinde bulunan ‘El-İsa’ köyünde mürted Rafızi milislerinden birinin aracına yerleştirilen bombayla hedef alınması sonucunda mürted öldü.

Diğer bir taraftan topçu birliği, mürted Rafızi milislerinin ‘Eş-Şarkat’ şehrinde, ‘Kal’a’ köyünde ve etrafında, ‘Eş-Şarkat’ın’ güneyinde ve güneybatısında bulunan ‘Ayn El-Beyda’ ve ‘El-Hanuka’ mıntıkalarında ve ‘Beyci’nin’ kuzeyinde bulunan ‘Ed-Dibsi’ ve ‘Es-Sitmiye’ mıntıkalarında bulunan karargâhlarını farklı ayardaki 45’ten fazla havan topu ve farklı türdeki onlarca füzeyle bombaladı.

Ayrıca mürted Rafızi milislerinin ‘El-Azba’ köyü tepelerindeki toplulukları 3 ‘SPG9’ füzesiyle hedef alındı. Atışların çoğu tam isabetli oldu. Allah’tan mürtedlerin hakkından gelmesini diliyoruz.

 • Halep Vilayeti

Hilafet askerleri dün gece, ‘Menbic’in’ güneyinde bulunan ‘En-Nahiliye’ köyündeki mürted PKK’lıların bir mevkiine operasyon düzenledi. Düzenlenen operasyonda mürtedlerden 4 kişi öldü. Allah’a hamd ve şükürler olsun.

Öte yandan mürted Türk ordusu ‘El-Bab’ şehri mahallelerini misket bombalarıyla bombaladı. Allah’tan tuzaklarını başlarına geçirmesini diliyoruz.

 • Diyala Vilayeti

Allah’u Teâlâ’nın lütfuyla hilafet askerlerinin güvenlik müfrezelerinden biri, ‘Bakuba’nın’ kuzeyinde bulunan ‘El-Azim’ nahiyesine bağlı ‘El-Hamil’ köyünde mürted milislere ait bir karargâha baskın düzenledi. Düzenlenen baskında karargâhta bulunan 7 kişi esir alındı ve daha sona infaz edildi. Operasyonun ardından güvenlik müfrezeleri bazı silah ve mühimmatlar ganimet alarak üslerine geri döndü. Allah’a hamd ve şükürler olsun.

 • Rakka Vilayeti

Vilayetin kuzeyinde bulunan ‘Tel Semin’ kasabası batısında mürted PKK’lıların mayın tarlasına girmesi sonucunda mürted PKK unsurlarından 12 kişi öldü. Allah’a hamdolsun.

 • Cenub Vilayeti

‘Bağdat’ın’ güneydoğusunda bulunan ‘Diyala’ köprüsü yakınlarında park edilen bomba yüklü bir araç müşrik Rafızilerin topluluğu üzerine patlatıldı. Patlamada müşrik Rafızilerden ölen ve yaralananlar oldu.

Ayrıca ‘Ez-Zeydan’ mıntıkasında Rafızi polislerinin bir devriyesine bombalı saldırı düzenlendi. Düzenlenen bombalı saldırıda mürtedlerden 2 kişi ölürken 4 kişi de yaralandı. Allah’a hamd ve şükürler olsun.

 • Sina Vilayeti

‘El-Ariş’ şehri kuzeyindeki deniz yolu üzerinde bulunan polis evi yakınlarında mürted Mısır polislerinin bir zırhlı aracına bombalı saldırı düzenlendi. Düzenlenen bombalı saldırıda araç imha oldu.

Ayrıca ‘El-Ariş’ şehri güneyinde bulunan ‘Es-Safa’ kontrol noktasında ve yakınlarında mürted Mısır polislerinden biri ve mürted Mısır askerlerinden iki kişi öldürüldü. Allah’a hamd ve şükürler olsun.

Kaynak: Darul Hilafe / El-Hayat Medya Türkçe Masası

Bir Yanıt Bırakın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s