01 Rebiulahir 1438 / 31 Aralık 2016 İslam Devleti Türkçe Haber Bülteni

ses

Günün Önemli Haber Başlıkları:

 • Ninova Vilayetinin ‘Musul’ şehri kuzeyinde ve doğusunda hilafet askerleri ile mürted Rafızi ordusu ve milisleri arasında meydana gelen çatışmalarda mürtedlerden onlarca kişi öldü ve yaralandı.
 • Rakka Vilayetinin batısında bulunan ‘Hadac’ köyünde mürted PKK’lıların topluluğuna istişhadi operasyon düzenlendi.
 • Kafkas Vilayetinin ‘Dağıstan’ şehri merkezinde hilafet askerleri tarafından düzenlenen 3 operasyonda mürted Dağıstan polislerinden ölen ve yaralananlar oldu.

Vilayetlerden Haberler

 • Ninova Vilayeti

Allah’u Teâlâ’nın muvaffakiyetiyle şehadet süvarilerinden Çeçenistanlı ‘Ebu İmam’ –Allah onu kabul etsin- kardeşimiz bomba yüklü aracıyla harekete geçti ve bomba yüklü aracını ‘Musul’un’ doğusunda bulunan ‘İntisar’ mahallesi etrafındaki mürted Rafızi ordusu ve milislerinin topluluğu ortasında patlattı. Patlamada mürtedlerin 6 ‘HUMMER’ tipi aracı yanarken mürtedlerden de 16 kişi öldü ve diğerleri ise yaralandı.

Yanı sıra hilafet askerlerinden birkaç kişi, mürted Rafızi ordusu ve milislerinin şehrin doğusunda bulunan ‘Kudüs’ mahallesi etrafına ilerleme girişimi sırasında mürtedlerin topluluklarına operasyon düzenledi. Düzenlenen saldırıda hilafet askerleri ile mürtedler arasında farklı türdeki silah ve ‘RPG’lerle’ çatışmalar meydana geldi. Meydana gelen çatışmalarda mürtedlerin bir ‘HUMMER’, bir buldozer ve iki askeri aracı imha edilirken mürtedlerden de 11 kişi öldü ve diğerleri ise yaralandı.

Ayrıca kanas müfrezeleri, aynı mahallede aralarında yüzbaşı rütbeli bir subayında bulunduğu mürtedlerden 10 kişiyi kanas silahıyla vurarak öldürdü.

Ve ayrıca ‘Musul’un’ doğusunda bulunan ‘Azirat’ mıntıkası yakınlarında bir ‘BMP’ aracının ‘SPG9’ füzesiyle hedef alınması sonucunda araç kullanılamaz hale geldi.

Aynı zamanda hilafet askerleri Allah’u Teâlâ’nın lütfuyla, mürted Rafızi ordusu ve milislerinin ‘Musul’un’ kuzeyinde bulunan ‘Telkeyf’ kasabası etrafına yönelik ilerleme girişimini püskürttü. Mürtedlerin ilerleme girişimi sırasında hilafet askerleri ile mürtedler arasında farklı türdeki silah ve topçu desteğiyle meydana gelen çatışmalar birkaç saat boyunca devam etti. Meydana gelen çatışmalarda mürtedlerden çok sayıda kişi ölüp yaralanırken hayatta kalanlar ise yenilmiş bir şekilde geri çekildi.

Ayrıca şehrin kuzeyinde bulunan ‘Bauviza’ mıntıkasında mürtedlerin bir ‘BMP’ ve bir ‘KOCAR’ aracı güdümlü füzelerle hedef alınarak imha edilirken bir buldozerleri ise ‘RPG’ ile hedef alınarak kullanılamaz hale getirildi. Yanı sıra araçların içinde bulunanların tümü öldü ve yaralandı. Allah’a hamd ve şükürler olsun.

Bu esnada topçu birliği, mürted Rafızi ordusu ve milislerinin ‘Şehrezad’, ‘Zuhur’ ve ‘İntisar’ mahallelerinde, ‘Kudüs’ mahallesi etrafında ve ‘Bauviza’ ve ‘Kavsiyat’ mıntıkasında bulunan karargâhlarını ve topluluklarını farklı ayardaki 170’ten fazla havan topu ve birkaç farklı türdeki füzelerle hedef aldı. Atışların çoğu tam isabetli oldu. Mürtedlerin hedef alınan karargâhlarından biri yandı. Allah’tan mürtedlerin hakkından gelmesini diliyoruz.

Diğer bir taraftan haçlı koalisyon uçakları ‘Musul’ şehrinin doğu yakasında bulunan ‘Halid Bin Velid’ üniversitesini ve ‘Divar Es-Sakır’ mıntıkasını bombaladı. Bombalamada Müslüman halktan 11 kişi hayatını kaybederken 80 kişi de yaralandı.

 • Rakka Vilayeti

Allah’u Teâlâ’nın muvaffakiyetiyle şehadet süvarilerinden ‘Ebu Fatıma Ed-Deyri’ –Allah onu kabul etsin- kardeşimiz bomba yüklü aracıyla harekete geçti ve bomba yüklü aracını vilayetin batısındaki ‘Cerniye’ kasabası güneydoğusunda bulunan ‘Hadac’ köyündeki mürted PKK’lıların topluluğu ortasında patlattı. Patlamada mürtedlerden birkaç kişi öldü ve yaralandı.

Aynı zamanda hilafet askerleri, mürtedlerin ‘Tabka’ şehri kuzeyinde bulunan ‘Caber Garbi’  köyüne yönelik ilerleme girişimini püskürttü. Mürtedlerin ilerleme girişimi sırasında hilafet askerleri ile mürtedler arasında farklı türdeki silahlarla çatışmalar meydana geldi. Meydana gelen çatışmalarda mürtedlerden 10 kişi ölürken diğerleri ise yaralandı. Allah’a hamdolsun.

 • Kafkas Vilayeti

Hilafet askerlerinin güvenlik müfrezeleri Allah’u Teâlâ’ya tevekkül ettikten sonra ‘Hasafiyurt’ şehrinde mürted Dağıstan polislerinin iki kontrol noktasına iki saldırı düzenledi. Ayrıca üçüncü bir saldırıda ‘Dağıstan’ın’ merkezinde bulunan ‘Kasbik’ şehrindeki polislerin devriyesine düzenlendi. Düzenlenen 3 saldırıda mürtedlerden birkaç kişi ölürken diğer birkaç kişi de yaralandı. Haçın uşakları bilsinler ki; Allah’ın izniyle asla rahat bir hayat yaşamayacaklar ve tevhid askerleri onları her köşe başında oturup bekleyeceklerdir. Allah’a hamd ve şükürler olsun.

 • Diyala Vilayeti

Allah’u Teâlâ’nın lütfuyla hilafet askerleri, ‘El-Azim’ nahiyesine bağlı ‘Elbu Salibi’ mıntıkasında mürted Rafızi milislerinin biri bölük karargâhı olmak üzere iki karargâhına operasyon düzenledi. Düzenlenen operasyonda her iki karargâh da imha edilirken mürtedlerin üç farklı askeri aracı da yakıldı. Yanı sıra operasyonda mürtedlerden 8 kişi öldürülürken diğer birkaç kişi de yaralandı. Mürtedlerden hayatta kalanlar ise yenilmiş bir şekilde arkalarına bakmadan kaçtı. Operasyonun ardından hilafet askerleri bazı silah ve çeşitli mühimmatlar ganimet alarak kayıp vermeden üslerine geri döndü.

Aynı zamanda bir güvenlik müfrezesi ‘Bakuba’nın’ kuzeydoğusunda bulunan ‘Celavla’ nahiyesine bağlı ‘İslah’ mıntıkasında mürted Peşmerge’lere bilgi sağlayan ve gece nöbetçilerinin noktalarının sorumlusu olan ‘Kasım Muhammed Duhu’ adlı mürtede suikast düzenledi. Allah’a hamd ve şükürler olsun.

 • Dicle Vilayeti

Hilafet askerleri, mürted Rafızi milislerinin ‘Mahmur’ mıntıkası güneybatısında bulunan ‘Kan’us El-İmam’ köyü yakınlarındaki karargâhlarına tüm silah çeşitleriyle operasyon düzenledi. Düzenlenen operasyonda hilafet askerleri ile mürtedler arasında meydana gelen çatışmalar birkaç saat devam etti. Operasyonun ardından hilafet askerleri kayıp vermeden üslerine geri döndü. Allah’a hamdolsun.

Aynı zamanda mürted Rafızi milislerinin ‘Şarkat’ kavşağında, ‘Mücemmaat El-Bedu’ ve ‘Ayn El-Beyda’ mıntıkasında bulunan karargâhları 20’den fazla havan topuyla bombalandı. Atışlar tam isabetli oldu. Allah’tan mürtedlerin hakkından gelmesini diliyoruz.

 • Halep Vilayeti

Hilafet askerleri, ‘El-Bab’ şehri batısında bulunan ‘Medacin’de’ mürted Türk ordusunun BMP tipi bir aracını ‘RPG’ ile hedef alarak imha etti.

Diğer bir taraftan mürted Nusayri ordusunun ‘Kuveyris’ havaalanı çevresinde bulunan ‘Nasrallah’, ‘Akula’ ve ‘Rasım El-Abud’ köyündeki mevkileri 20 havan topu ve katyuşa füzeleriyle hedef alındı. Allah’tan kardeşlerimizin atışlarını isabetli kılmasını ve mürtedlerin hakkından gelmesini diliyoruz.

Aynı zamanda haçlı Rus uçaklarının ‘El-Bab’ şehri yakınlarında bulunan ‘Tadef’ kasabası çevresini bombalaması sonucunda Müslüman halktan 10 kişi hayatını kaybederken 3 kişi de yaralandı. Allah’tan Müslümanların kanlarını korumasını diliyoruz.

 • Anbar Vilayeti

‘Ramadi’ şehrindeki ‘Mal’ab’ mıntıkasında mürted polislere ait ‘SALFADOR’ tipi bir araca bombalı saldırı düzenlendi. Düzenlenen bombalı saldırıda araç imha olurken aralarında yüzbaşı rütbeli bir subayın da bulunduğu mürtedlerden 3 kişi öldü. Allah’a hamdolsun.

 • Cezira Vilayeti

Topçu birliği, mürted Rafızi ordusu ve milislerinin ‘Şerai El-Cenubiye’, ‘Tel Talavi’ ve ‘Mazraâ’ köyündeki mevkilerini yaklaşık 115 havan topuyla hedef aldı. Atışların çoğu tam isabetli oldu. Allah’tan mürtedlerin hakkından gelmesini diliyoruz.

 • Selahaddin Vilayeti

Hilafet askerleri, mürted Rafızi milislerinin ‘Muhammed El-Musa’, ‘Şeyh Ali’ ve ‘Dibsi’ köylerinde, ‘Es-Sekkeriyyat’ kavşağında, ‘Mahazin’ ve ‘Asmida’ köprüsünde ve ‘Hadise – Beyci’ yolu üzerinde bulunan karargâhlarını yaklaşık 100 havan topuyla bombaladı. Atışların çoğu tam isabetli oldu. Hedef alınan karargâhlardan biri tamamen yandı. Allah’a hamd ve şükürler olsun.

 • Sina Vilayeti

Geçen Çarşamba günü ‘El-Ariş’ şehri doğusunda bulunan ‘Kavadis’ mıntıkasındaki ‘El-Ucra’ kontrol noktası yakınlarında mürted Mısır ordusunun bir ‘KOCAR’ aracı bombayla hedef alınarak imha edildi. Allah’a hamdolsun.

Kaynak: Darul Hilafe / El-Hayat Medya Türkçe Masası

Bir Yanıt Bırakın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s