28 Rebiulevvel 1438 / 28 Aralık 2016 İslam Devleti Türkçe Haber Bülteni

ses

Günün Önemli Haber Başlıkları:

  • Ninova Vilayetinin ‘Musul’ şehri güneydoğusunda mürted Rafızi ordusu ve milislerinin topluluklarına 2 istişhadi operasyon düzenlendi.
  • Dicle Vilayetinin ‘Mahmur’ mıntıkası güneybatısında mürted Rafızi milislerinden 5 kişi öldürülürken 1 kişi de esir alındı.

Vilayetlerden Haberler

  • Ninova Vilayeti

Şehadet süvarilerinden ‘Ebu Malik El-Maslavi’ ve ‘Ebu Bera El-Maslavi’ –Allah onları kabul etsin- kardeşlerimiz Allah’u Teâlâ’dan yardım diledikten sonra üzerinde otomatik silah bulunan bomba yüklü bir araçla ‘Musul’un’ güneydoğusunda bulunan ‘El-Lak’ köyündeki mürted Rafızi ordusu ve milislerinin topluluklarına doğru harekete geçtiler. İstişhadçı kardeşlerimiz mürtedlerin toplulukları ortasına ulaştıktan sonra bomba yüklü araçlarını mürtedlerin toplulukları ortasında patlattılar. Patlamada mürtedlerden 10 kişi ölüp diğer birkaç kişi de yaralanırken mürtedlerin bir tankı ve bir buldozeri imha oldu ve bir tankları da kullanılamaz hale geldi.

Ayrıca düzenlenen bu istişhadi operasyonun ardından şehadet süvarilerinden Tunuslu ‘Ebu Hattab’ –Allah onu kabul etsin- kardeşimiz bomba yüklü aracıyla aynı köyde mürtedlere ikinci istişhadi operasyon düzenledi. Düzenlenen istişhadi operasyonda mürtedlerin iki karargâhı ve ikisi ‘HUMMER’ tipi olmak üzere altı aracı imha olup üç araçları da kullanılmaz hale gelirken mürtedlerden de 17 kişi öldü ve diğer birkaç kişi de yaralandı.

Ve ayrıca ‘Musul’un’ doğusunda bulunan ‘İntisar’ mahallesi etrafında ve ‘Telkeyf’in’ batısında bulunan ‘El-Hukul’ mıntıkasında mürted Rafızi ordusu ve milislerinden 7 kişi kanas silahıyla vurularak öldürüldü. Allah’a hamdolsun.

Aynı zamanda destek birlikleri, mürted Rafızi ordusu ve milislerinin ‘Bauviza’ ve ‘El-Hukul’ mıntıkasındaki ve ‘Şeyma’, ‘Berid’ ve ‘Fellah Evvel’ mahallelerindeki karargâhlarını ve topluluklarını yaklaşık 90 havan topu ve birkaç farklı türdeki füzeyle hedef aldı. Atışların çoğu tam isabetli oldu. Allah’tan mürtedlerin hakkından gelmesini diliyoruz.

Diğer bir taraftan ‘Musul’ şehrinin doğu ve batı yakasını birbirine bağlayan son köprü, haçlı Amerikan uçakları tarafından köprüye düzenlenen bombalama sonucunda tamamıyla hizmet dışı kaldı.

Ayrıca haçlı bombardımanı ‘Faysaliyat’, ‘Kavsiyat’ ve ‘Dandan’ mıntıkalarına da uzandı. Yanı sıra mürted Rafızi ordusu tarafından ‘Musul’ şehrinin ‘Summer’ mıntıkasını havanlarla bombalandı. Haçlı ve Rafıziler tarafından düzenlenen bombalamada Müslüman halktan 19 kişi hayatını kaybederken 4 kişi de yaralandı. Allah’tan muvahhid kullarını korumasını diliyoruz.

  • Dicle Vilayeti

Allah’u Teâlâ’nın lütfuyla hilafet askerleri, ‘Mahmur’ mıntıkası güneybatısında bulunan ‘Şeria El-İmam’ köyü etrafında mürted Rafızi milislerinden bir gruba pusu attı. Atılan pusuda mürtedlerden 5 kişi öldürülürken 1 kişi de esir alındı.

Aynı zamanda hilafet askerleri, bu köyün diğer bir tarafında mürted Rafızilerin iki karargâhını ‘RPG’lerle’ hedef alarak imha etti.

Ayrıca biri ‘Şarkat’ın’ kuzeyinde bulunan ‘El-Cumsa’ köyünde, bir diğeri ise ‘Şarkat’ın’ güneyinde bulunan ‘Ayn El-Beyda’ köyü etrafında olmak üzere mürted Rafızi milislerinden iki kişi kanas silahıyla vurularak öldürüldü. Allah’a hamd ve şükürler olsun.

Diğer bir taraftan destek birlikleri, mürted Rafızi milislerinin ‘Hubeyrat’, ‘Aric’ ve ‘El-Cumsa’ köylerindeki ve ‘El-Azba’ köyü tepelerindeki topluluklarını 30’dan fazla havan ve ağır toplarla bombaladı. Hedef alınan bölgelerde mürtedlerden 3 kişi yaralandı. Allah’tan mürtedlerin hakkından gelmesini diliyoruz.

  • Kuzey Bağdat Vilayeti

‘Et-Tarimiye’ mıntıkasındaki ‘İbni Sina’ tesisi yakınlarında mürted Rafızi milislerinden biri kanas silahıyla vurularak öldürüldü. Allah’a hamd ve şükürler olsun.

  • Cenub Vilayeti

‘Zuba’nın’ ‘Şiyti’ mıntıkasında mürted Rafızi milislerinin aracına bombalı saldırı düzenlendi. Düzenlenen bombalı saldırıda araç imha olurken aracın içinde bulunanların tümü de öldü. Allah’a hamd ve şükürler olsun.

  • Cezira Vilayeti

Hilafet askerlerinden birkaç kişi hafif ve orta sınıf silahlarla ‘Telafer’ şehri güneyinde bulunan ‘Adaya’ köyü yakınlarındaki mürted Rafızi milislerinin bir karargâhına operasyon düzenledi. Yanı sıra operasyon sırasında mürtedlerin karargâhı havanlarla bombalandı. Düzenlenen operasyonda mürtedlerden birkaç kişi ölüp yaralanırken mürtedlerin bir buldozeri de imha edildi. Operasyonun ardından hilafet askerleri kayıp vermeden üslerine geri döndü.

Ayrıca ‘Telafer’ şehri güneyinde bulunan ‘Telafer’ havaalanı yakınlarında mürted Rafızi milislerinden biri kanas silahıyla vurularak öldürüldü. Allah’a hamdolsun.

  • Rakka Vilayeti

Haçlı Amerikan savaş uçakları, ‘Tabka’ şehri kuzeyinde bulunan ‘Caber’ köyünde yanlışlıkla mürted PKK unsurlarını bombaladı. Allah’tan tuzaklarını başlarına geçirmesini diliyoruz.

  • Beyda Vilayeti

‘Beyda’nın’ kuzeybatısında bulunan ‘Kifa’ mıntıkasında müşrik Husi’leri taşıyan bir aracın bombayla hedef alınması sonucunda araç imha oldu. Allah’tan mürtedlerin hakkından gelmesini diliyoruz.

Kaynak: Darul Hilafe / El-Hayat Medya Türkçe Masası

Bir Yanıt Bırakın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s