27 Rebiulevvel 1438 / 27 Aralık 2016 İslam Devleti Türkçe Haber Bülteni

ses

Günün Önemli Haber Başlıkları:

 • Rakka Vilayetinin ‘Tabka’ şehri kuzeyinde hilafet askerleri ile mürted PKK’lılar arasında meydana gelen çatışmalarda mürted PKK’lılardan 24 kişi öldü.
 • ‘Musul’un’ doğusunda bulunan ‘İntisar’ mahallesi etrafında mürted Rafızi ordusu ve milislerinin topluluğuna istişhadi operasyon düzenlendi.

Vilayetlerden Haberler

 • Rakka Vilayeti

Allah’u Teâlâ’nın lütfuyla hilafet askerlerinden birkaç kişi, vilayetin batı kırsalında bulunan ‘Tabka’ şehri kuzeyindeki ‘Caber Garbi’ ve ‘Ebu Sahra’ köylerindeki mürted PKK’lıların mevkilerine hafif ve orta sınıf silahlarla operasyon düzenledi. Düzenlenen operasyonda mürtedlerden 22 kişi ölürken diğerleri ise yaralandı. Daha sonra mürtedlerden hayatta kalanlar yenilmiş bir şekilde bu köylerin dışına kaçtı.

Aynı zamanda hilafet askerleri, mürtedlerin ‘Hadac’ köyüne yönelik ilerleme girişimini püskürttü. Püskürtme sonucunda mürtedlerden 2 kişi ölürken 3 kişi de yaralandı. Yanı sıra havan topları, hafif ve orta sınıf silahlar ganimet alındı. Allah’a hamd ve şükürler olsun.

 • Ninova Vilayeti

Şehadet süvarilerinden ‘Ammar El-Iraki’ –Allah onu kabul etsin- kardeşimiz Allah’u Teâlâ’ya tevekkül ettikten sonra bomba yüklü aracıyla harekete geçti ve bomba yüklü aracını ‘İntisar’ mahallesi etrafında mürted Rafızi askerlerinin konuşlanmış olduğu bir evin üzerine patlattı. Patlamada ev tamamen imha olurken mürtedlerden de birkaç kişi öldü ve yaralandı.

Ayrıca şehrin doğu ve kuzeydoğu mahallelerinde mürtedlerin, biri ‘KOCAR’ tipi olmak üzere iki araçlarının ve mürtedlerin konuşlandığı iki noktanın ‘SPG9’ füzeleriyle hedef alınması sonucunda araçlar ve noktalar yandı.

Aynı zamanda hilafet askerlerinden bir grup, ‘Musul’un’ doğusunda ve kuzeydoğusunda mürtedlerden 4 kişiyi öldürdü ve iki kişiyi de yaraladı. Allah’a hamd ve şükürler olsun.

Öte yandan topçu birliği, mürted Rafızi ordusu ve milislerinin ‘Temim’, ‘Zuhur’ ve ‘Bekir’ mahallelerinde, ‘Cedide El-Müfti’ mahallesi yakınlarında, ‘Bauviza’ ve ‘El-Hukul’ mıntıkasında bulunan karargâhlarını ve topluluklarını 100’den fazla havan topu, birkaç top ve farklı türdeki füzelerle hedef aldı. Atışların çoğu tam isabetli oldu. Allah’a hamd ve şükürler olsun.

 • Humus Vilayeti

Mürted Nusayri ordusunun ‘T4’ havaalanı çevresindeki bir kontrol noktasının ‘RPG’ ile hedef alınması sonucunda mürtedlerin bir aracı imha oldu. Allah’a hamd ve şükürler olsun.

 • Bağdat Vilayeti

Güvenlik müfrezeleri, ‘Bağdat’ın’ batısında bulunan ‘Ebu Gureyb’ mıntıkasında ‘El-Müsenna’ tugayına bağlı mürted Rafızi ordusu devriyesine mayınlı saldırı düzenledi. Düzenlenen mayınlı saldırıda aracın içinde bulunan 4 kişi öldü ve yaralandı. Allah’a hamdolsun.

 • Anbar Vilayeti

Güvenlik müfrezeleri, biri ‘El-Mudik’ mıntıkasında, bir diğeri ise ‘Ramadi’ şehrindeki ‘60’ ile ‘40’  caddesi arasındaki kavşakta mürted polislere ait iki araca bombalı saldırı düzenledi. Düzenlenen bombalı saldırılarda her iki araç da kullanılamaz hale gelirken araçların içinde bulunan mürtedlerden de 5 kişi öldü ve diğer birkaç kişi de yaralandı.

Aynı zamanda bir diğer güvenlik müfrezesi, ‘Anbar’ın’ batısında bulunan ‘Kubeysa’ fabrikası ile ‘Kubeysa’ şehri arasındaki yol üzerinde mürted Rafızi ordusuna ait bir aracı imha etti. İmha edilen aracın içinde bulunanların tümü de öldü ve yaralandı. Allah’a hamdolsun.

 • Sina Vilayeti

Hilafet askerleri, Allah’u Teâlâ’nın muvaffakiyetiyle ‘Karam El-Kavadis’ mıntıkasında, biri ‘Anabir’ ile ‘Dikyisat’ kontrol noktaları arasında, bir diğeri ise ‘Kavadis’ ile ‘Et-Tavil’ kontrol noktaları arasında olmak üzere mürted Mısır ordusunun ‘M60’ tipi iki tankını mayınla hedef alarak imha etti. İmha edilen tankların içinde bulunanların tümü de öldü.

Aynı zamanda ‘Rafah’ın’ ‘Bal’a’ mıntıkasında mürted Mısır ordusunun yaya devriyesi şaziyeli bombayla hedef alındı.

Ayrıca ‘El-Ariş’ şehri güneyinde bulunan ‘Es-Safa’ mahallesinde atılan pusuda, pusuya giren mürted Mısır askerlerinden biri kanas silahıyla vurularak öldürüldü. Allah’a hamd ve şükürler olsun.

 • Cezira Vilayeti

Topçu birliği, mürted Rafızi milislerinin ‘Mazraâ’, ‘Tel Talavi’, ‘Şerai El-Cenubiye’ ve ‘Ayn Hasan’ köylerinde, ‘Telafer’ havaalanında ve ‘Ebu Senam’ köyü yolu üzerinde bulunan karargâhlarını yaklaşık 240 havan topuyla hedef aldı. Allah’tan mürtedlerin hakkından gelmesini diliyoruz.

 • Dicle Vilayeti

Mürted Rafızi milislerinin ‘El-Aric’ köyündeki karargâhları 120 milim ayardaki 15 havan topuyla hedef alındı. Atışlar tam isabetli oldu. Allah’tan mürtedlerin hakkından gelmesini diliyoruz.

 • Dımeşk Vilayeti

Kanas müfrezeleri, ‘El-Lecat’ mıntıkasındaki ‘Ed-Dahir’ kontrol noktasında mürted Colani Cephesi unsurlarından birini hedef alarak öldürdü. Allah’a hamdolsun.

Kaynak: Darul Hilafe / El-Hayat Medya Türkçe Masası

Bir Yanıt Bırakın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s