26 Rebiulevvel 1438 / 26 Aralık 2016 İslam Devleti Türkçe Haber Bülteni

ses

Günün Önemli Haber Başlıkları:

  • Bereke Vilayetinin ‘Şeddadiye’ şehri güneybatısında düzenlenen fedai operasyonunda mürted PKK’lılardan 35 kişi ölürken onlarca kişi de yaralandı.
  • Cezira Vilayetinin ‘Telafer’ şehri güneyinde müşrik Rafızilerden 18 kişi öldü ve yaralandı.

Vilayetlerden Haberler

  • Bereke Vilayeti

Fedailerden altı kişi Allah’u Teâlâ’ya tevekkül ettikten sonra mürted PKK’lıların ‘Şeddadiye’ şehri güneybatısında bulunan ‘Anad’ köyündeki karargâhlarına operasyon düzenledi. Düzenlenen operasyonda fedailer gece vaktinde köye sızdılar ve daha sonra silahlarıyla mürtedlerin komutanlık binasına, büyük araçlarının bulunduğu binaya ve bir diğer iki binaya saldırdılar. Saldırıda hilafet askerleri ile mürtedler arasında on saat boyunca çatışmalar meydana geldi. Meydana gelen çatışmalar, her altı fedainin patlayıcı yeleklerini mürtedlerin toplulukları ortasında patlatmalarıyla sona buldu. Düzenlenen operasyon sonucunda mürtedlerden 35 kişi ölürken onlarca kişi de yaralandı. Allah’a hamd ve şükürler olsun.

Öte yandan hilafet askerleri dün mürted PKK’lıların ‘Şeddadiye’ şehrindeki bir askeri kampını birkaç grad füzesiyle hedef aldı. Allah’tan mürtedlerin hakkından gelmesini diliyoruz.

  • Cezira Vilayeti

Hilafet askerlerinden birkaç kişi Allah’u Teâlâ’dan yardım diledikten sonra farklı türdeki silahlarla mürted Rafızi milislerinin ‘Telafer’ şehri güneyinde bulunan ‘Telafer’ havaalanı yakınlarındaki mevkilerine operasyon düzenledi. Düzenlenen operasyonda mürtedlerden 7 kişi ölürken 11 kişi de yaralandı.

Aynı zamanda ‘Telafer’ havaalanı yakınlarında mürted Rafızi milislerinden biri kanas silahıyla vurularak öldürüldü. Allah’a hamd ve şükürler olsun.

  • Diyala Vilayeti

Hilafet askerlerinin güvenlik müfrezelerinden biri ‘Bakuba’nın’ kuzeyinde bulunan ‘El-Azim’ nahiyesine bağlı ‘Elbu Salibi’ mıntıkasında mürted Rafızi ordusuna ait askeri bir araca mayınlı saldırı düzenledi. Düzenlenen mayınlı saldırıda araç imha olurken aracın içinde bulunanların tümü de öldü ve yaralandı. Allah’a hamd ve şükürler olsun.

  • Ninova Vilayeti

Mürted Rafızi ordusu ve milislerinin ‘Fellah’, ‘Kahire’, ‘Nur’ ve ‘Berid’ mahallelerinde, ‘El-Hukul’ mıntıkasında, ‘İntisar’, ‘Şeyma’ ve ‘Cedide El-Müfti’ mahalleleri etrafında bulunan karargâhları ve toplulukları farklı ayardaki 200’den fazla havan topu ve birkaç katyuşa füzesiyle hedef alındı. Atışların çoğu tam isabetli oldu. Allah’tan mürtedlerin hakkından gelmesini diliyoruz.

Aynı zamanda ‘Musul’ şehri doğusunda bulunan ‘İntisar’ mahallesi etrafında mürted Rafızi ordusu ve milislerinin bir karargâhının kanas silahıyla hedef alınması sonucunda mürtedlerden biri ölürken mürtedlerin konuşlandığı bir nokta da yandı. Atışları isabetli kılan Allah’a hamdolsun.

  • Bağdat Vilayeti

Güvenlik müfrezeleri, ‘Bağdat’ın’ güneybatısında bulunan ‘El-Biya’ mıntıkasında müşrik Rafızilerin topluluğu üzerine iki bomba patlattı. Patlamalarda müşriklerden birkaç kişi öldü ve yaralandı.

Aynı zamanda bir diğer güvenlik müfrezesi, ‘Bağdat’ın’ doğusunda bulunan ‘El-Müştel’ mıntıkasında mürted Rafızi polislerinin devriyesine bombalı saldırı düzenledi. Düzenlenen bombalı saldırıda aracın içinde bulunanların tümü öldü ve yaralandı. Allah’a hamdolsun.

  • Dicle Vilayeti

Destek birlikleri, mürted Rafızi milislerinin ‘El-Aric’ ve ‘El-Arbid’ köylerinde ve ‘El-Azba’ tepelerinde bulunan karargâhlarını 20 havan topu ve birkaç topla hedef aldı. Atışların bazısı tam isabetli oldu. Allah’tan mürtedlerin hakkından gelmesini diliyoruz.

  • Kerkük Vilayeti

‘Dakuk’ nahiyesinin güneyinde bulunan ‘Katat’ köyünde mürted Peşmerge’lerin aracına bombalı saldırı düzenlendi. Düzenlenen bombalı saldırıda araç imha olurken aracın içinde bulunanların tümü de öldü ve yaralandı.

Ayrıca ‘Havice’nin’ batısında bulunan ‘Şelalat’ mıntıkasında mürted Peşmerge’lerden biri kanas silahıyla vurularak öldürüldü. Allah’a hamd ve şükürler olsun.

  • Rakka Vilayeti

‘Rakka’nın’ batısında bulunan ‘Caber’ köyü yakınlarında mürted PKK’lıların bir buldozerinin ‘SPG9’ füzesiyle hedef alınması sonucunda buldozer imha oldu. Allah’a hamd ve şükürler olsun.

Kaynak: Darul Hilafe / El-Hayat Medya Türkçe Masası

Bir Yanıt Bırakın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s