01 Rebiulevvel 1438 / 01 Aralık 2016 İslam Devleti Türkçe Haber Bülteni

ses

Günün Önemli Haber Başlıkları:

  • ’Musul’un’ batısında bulunan ‘Tel Zalat’ mıntıkası kontrol altına alınırken mürted Rafızi ordusu sürülerine de 3 istişhadi operasyon düzenlendi.
  • Anbar Vilayetinin ‘Hit’ şehri güneyinde mürted Rafızi ordusunun topluluğuna istişhadi operasyon düzenlendi.
  • Dicle Vilayetinin ‘Mahmur’ mıntıkası güneybatısında hilafet askerlerinin düzenlediği operasyonda mürted Rafızi milislerinden 20’den fazla kişi öldü.
  • Cezira Vilayetinin ‘Telafer’ şehri batısında hilafet askerleri, mürted Rafızi milislerinin mevkilerine operasyon düzenledi ve mürtedlerin mevkilerinden birine istişhadi operasyon düzenlendi.

Vilayetlerden Haberler

  • Ninova Vilayeti

Şehadet süvarilerinden Iraklı ‘Ebu Ali’ ve Şamlı ‘Ebu Ahmed’ –Allah onları kabul etsin- kardeşimiz Allah’u Teâlâ’dan yardım diledikten sonra bomba yüklü araçlarıyla harekete geçti ve bomba yüklü araçlarını ‘Musul’un’ doğusunda bulunan ‘El-Kadisiye Es-Saniye’ mahallesindeki mürted Rafızi ordusu ve milislerinin toplulukları ortasında patlattı. Patlamalarda mürtedlerin 2 buldozeri ve bir ‘HUMMER’ tipi aracı imha olurken mürted Rafızi ordusu ve milislerinden de 18 kişi öldü ve diğer birkaç kişi de yaralandı. Düzenlenen istişhadi operasyonların ardından ‘El-Kadisiye Es-Saniye’ ve ‘El-Muharibin’ mahallesinde hilafet askerleri ile mürtedler arasında farklı türdeki silahlarla şiddetli çatışmalar meydana geldi.

Ayrıca kanas müfrezeleri ‘Musul’un’ doğu mahallelerinde mürtedlerden 5 kişiyi kanas silahıyla vurarak öldürdü.

Aynı zamanda şehadet süvarilerinden Iraklı ‘Ebu Yezin’ –Allah onu kabul etsin- kardeşimiz bomba yüklü aracıyla harekete geçti ve bomba yüklü aracını ‘Musul’un’ batısında bulunan ‘Tel Zalat’ mıntıkasındaki mürtedlerin topluluğu ortasında patlattı. Patlamada mürtedlerden 15’e yakın kişi ölürken diğer birkaç kişi de yaralandı. Düzenlenen istişhadi operasyonun ardından hilafet askerleri ile mürtedler arasında meydana gelen çatışmalar sonucunda mıntıka kontrol altına alınırken mürtedlerden de çok sayıda kişi öldü. Ayrıca mürtedlerin 2 Rus tankı yakılırken 6 farklı araç ve bazı silah ve çeşitli mühimmatlar da ganimet alındı. Allah’a hamdolsun.

  • Anbar Vilayeti

Allah’u Teâlâ’nın lütfuyla şehadet süvarilerinden ‘Ebu Bera El-Makdisi’ –Allah onu kabul etsin- kardeşimiz bomba yüklü aracıyla harekete geçti ve bomba yüklü aracını ‘Hit’ şehri güneyinde bulunan ‘El-Muammir’ mıntıkasındaki mürted Rafızi ordusunun topluluğu ortasında patlattı. Patlamada mürtedlerin 4 ‘HUMMER’ tipi aracı imha olurken mürtedlerden 10’dan fazla kişi öldü ve diğer birkaç kişi de yaralandı.

Diğer bir taraftan ‘Ramadi’nin’ doğusunda bulunan ‘Elbu Farac’ mıntıkasında mürted sahavat unsurlarına düzenlenen bombalı saldırıda mürted sahavat unsurlarından 6 kişi öldü. Allah’a hamdolsun.

  • Dicle Vilayeti

Allah’u Teâlâ’nın lütfuyla ‘Mahmur’un’ güneybatısında bulunan ‘Şiyala El-İmam’ köyünde mürted Rafızi milislerinin mayın tarlasına çekilmesi sonucunda mürted Rafızi milislerinden 20’den fazla kişi ölürken 2 ‘HUMMER’ tipi araçları da imha oldu.

Ayrıca ‘Eş-Şarkat’ şehri kuzeybatısında bulunan ‘El-Hadır’ kasabası yakınlarındaki stratejik yol üzerinde 2 ‘BMP’ aracı RPG’lerle hedef alındı. Hedef alınan araçlardan biri imha olup içinde bulunanların tümü ölürken diğer araç ise kullanılamaz hale geldi.

Ve ayrıca mürted Rafızi milislerine ait bir araca mayınlı saldırı düzenlendi. Düzenlenen mayınlı saldırıda araç imha olurken aracın içinde bulunanların tümü de öldü. Allah’a hamd ve şükürler olsun.

  • Cezira Vilayeti

Allah’u Teâlâ’nın muvaffakiyeti ve yardımıyla hilafet askerlerinden birkaç kişi, mürted Rafızi milislerinin ‘Telafer’in’ batısında bulunan ‘Hanzala’ köyü yakınlarındaki karargâhlarına farklı türdeki silahlarla operasyon düzenledi. Düzenlenen operasyonda hilafet askerleri ile mürtedler arasında birkaç saat boyunca şiddetli çatışmalar meydana geldi. Meydana gelen çatışmalarda mürtedlerden birkaç kişi ölüp yaralanırken hayatta kalan mürtedler ise iki karargâhlarını bırakıp kaçtı. Ayrıca mürtedlerin biri zırhlı ve biri de ‘HUMMER’ tipi olmak üzere 3 aracı imha edilirken çok sayıda silah ve mühimmat da ganimet alındı. Operasyonun ardından hilafet askerleri kayıp vermeden üslerine geri döndü.

Öte yandan hava savunma birlikleri, mürted Rafızi milislerine ait bir insansız hava aracını düşürdü.

Ayrıca hilafet askerleri, ‘Telafer’in’ batısında bulunan ‘Tel Faris’ köyü etrafında mürted Rafızi milislerinin ‘T72’ tipi bir tankını imha etti. Allah’a hamdolsun.

  • Bağdat Vilayeti

‘Bağdat’ın’ doğusunda bulunan ‘Zayuna’ mıntıkasında mürted Rafızi polislerinin bir aracına bombalı saldırı düzenlendi. Düzenlenen bombalı saldırıda araç imha olurken aracın içinde bulunanların tümü öldü. Allah’a hamdolsun.

Kaynak: Darul Hilafe / El-Hayat Medya Türkçe Masası

Bir Yanıt Bırakın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s