22 Safer 1438 / 22 Kasım 2016 İslam Devleti Türkçe Haber Bülteni

ses

Günün Önemli Haber Başlıkları:

 • Ninova Vilayetinin ‘Musul’ şehri doğusunda hilafet askerlerinin düzenlediği operasyonlarda mürted Rafızi ordusu ve milislerinden 62’den fazla kişi öldü.
 • Horasan Vilayetinin ‘Kabil’ şehrinde düzenlenen istişhadi operasyonda müşrik Rafızilerden 200’e yakın kişi öldü ve yaralandı.
 • Humus Vilayetinde mürted Nusayri ordusunun ‘Huveysis’ mıntıkasına yönelik ilerleme girişimi püskürtülürken mürted Nusayri askerlerinden de 43 kişi öldü ve yaralandı.
 • Dicle Vilayetinin ‘Hamam El-Alil’ kavşağı yakınlarında düzenlenen iki istişhadi operasyonda mürted Rafızi milislerinden 30 kişi öldü.

Vilayetlerden Haberler

 • Ninova Vilayeti

Şehadet süvarilerinden Şamlı ‘Ebu Zübeyir’ –Allah onu kabul etsin- kardeşimiz Allah’u Teâlâ’ya tevekkül ettikten sonra bomba yüklü aracıyla harekete geçti ve bomba yüklü aracını ‘Musul’un’ kuzeydoğusunda bulunan ‘Et-Tahrir’ mahallesi etrafındaki mürted Rafızi ordusu ve milislerinin topluluğu ortasında patlattı. Patlamada mürtedlerin iki mühimmat deposu ve 6 ‘HUMMER’ tipi aracı imha olurken mürtedlerden de 20 kişi öldü ve diğer birkaç kişi de yaralandı.

Ayrıca hilafet askerleri, ‘Aden’ mahallesi etrafında doğudan mürted Rafızi ordusu ve milislerine farklı türdeki silahlarla operasyon düzenledi. Düzenlenen operasyonda şehadet süvarilerinden Şamlı ‘Ebu Usame’ –Allah onu kabul etsin- kardeşimiz bomba yüklü aracıyla harekete geçti ve bomba yüklü aracını mürtedlerin topluluğu ortasında patlattı. Patlamada mürtedlerden 27’ye yakın kişi ölürken 8 ‘HUMMER’ tipi araçları da imha oldu. Düzenlenen istişhadi operasyonda mürtedlerden hayatta kalanlar ise bir ‘HUMMER’ tipi aracı ve bir miktar silah ve mühimmatı mücahidlere ganimet bırakarak kaçtı.

Öte yandan ‘Musul’ şehrinin doğu mahallelerinde mürted Rafızi askerlerinden 15 kişi kanas silahıyla vurularak öldürüldü.

Diğer bir taraftan hilafet askerlerinden birkaç kişi ‘El-Cedide’ köyü etrafında mürted Rafızi ordusunun bir karargâhına düzenlediği sızma operasyonda mürtedlerin karargâhı tamamen imha edildi.

Ayrıca hilafet askerlerinin ‘Musul’un’ güneydoğusunda bulunan ‘Ciluhan’ köyü etrafında mürted Rafızi ordusuna ait ‘HUMMER’ tipi bir aracı ‘SPG9’ füzesiyle hedef alması sonucunda araç imha olurken aracın içinde bulunanların tümü de öldü. Allah’a hamdolsun.

Ve ayrıca destek birlikleri, ‘Aden’ ve ‘El-İntisar’ mahallesi etrafındaki ve ‘Bauviza’ ve ‘Şehrezad’ mıntıkası etrafındaki mürted Rafızi ordusu ve milislerinin topluluklarını farklı ayardaki 100’den fazla havan topu, yerli yapım füze, katyuşa füzeleri ve top mermileriyle hedef aldı. Atışların çoğu tam isabetli oldu. Allah’a hamdolsun.

 • Horasan Vilayeti

Allah’u Teâlâ’nın yardımı ve muvaffakiyetiyle şehadet süvarilerinden Horasanlı ‘Hamza’ -Allah onu kabul etsin- kardeşimiz 16 kilogram patlayıcı ağırlığındaki yeleğini kuşandı ve müşrik Rafızilerin mabedinin içinde patlattı. Mabette şirki ayinlerini yapan 1000’e yakın müşrik Rafızi bulunuyordu. Düzenlenen mübarek istişhadi operasyon sonucunda müşriklerden 200’e yakın kişi öldü ve yaralandı. Allah’a hamd ve şükürler olsun.

 • Humus Vilayeti

Nusayri ordusu, vilayetin doğu kırsalında bulunan ‘Huveysis’ mıntıkasına yönelik Rafızi milislerinin ve Rusya’nın hava desteğiyle iki koldan saldırıya geçti. Düzenlenen saldırıya 3 tank, 3 BMP ve üzerinde otomatik ağır silah bulunan bir araçla beraber 200’den fazla piyade asker katıldı. Mürtedlerin ilerleme girişimi sırasında hilafet askerleri ile mürtedler arasında şiddetli çatışmalar meydana geldi. Meydana gelen çatışmalarda mürted Nusayri ordusuna ait ‘T62’ tipi bir tank güdümlü füzeyle vurularak kullanılamaz hale getirildi. Böylece mürtedlerin toplulukları çölde dağıldı. Daha sonra mürtedlerin ağır silah ve havan toplarıyla hedef alınması sonucunda mürtedlerden 13 kişi ölürken çok sayıda kişi de yaralandı. Hiçbir ilerleme kaydedemeyen mürtedler ise geri çekildi. Allah’a hamdolsun.

 • Dicle Vilayeti

İki gün önce şehadet süvarilerinden biri –Allah onu kabul etsin- Allah’u Teâlâ’dan yardım diledikten sonra bomba yüklü aracıyla ‘Hamam El-Alil’ kasabası kavşağı yakınlarındaki mürted Rafızi milislerinin topluluğuna doğru harekete geçti. İstişhadçı kardeşimiz hedefine ulaştıktan sonra bomba yüklü aracını mürtedlerin topluluğu ortasında patlattı. Patlamada mürtedlerin 3 ‘HUMMER’ tipi aracı imha olurken mürtedlerden de 10’a yakın kişi öldü ve birkaç kişi de yaralandı.

Aynı zamanda dün şehadet süvarilerinden bir diğeri –Allah onu kabul etsin- bomba yüklü aracıyla harekete geçti ve bomba yüklü aracını ‘Hamam El-Alil’ kasabası doğusunda bulunan ‘Es-Selamiye’ köyündeki mürted Rafızi ordusu ve milislerinin topluluğu ortasında patlattı. Düzenlenen istişhadi operasyonun hemen ardından hilafet askerleri ile mürtedler arasında şiddetli çatışmalar meydana geldi. Meydana gelen çatışmalarda mürtedlerden 20 kişi ölürken 4 araçları da imha oldu. Allah’a hamd ve şükürler olsun.

Öte yandan destek birlikleri, mürtedlerin ‘Telal El-Azba’ ve ‘El-Aric’ köyündeki karargâhlarını ve topluluklarını 70’ten fazla havan topu ve 2 ağır top mermisiyle hedef aldı. Allah’tan mürtedlerin hakkından gelmesini diliyoruz.

 • Bağdat Vilayeti

Güvenlik müfrezelerinden biri, ‘Bağdat’ın’ doğusunda bulunan ‘Es-Sadır’ şehrinde müşrik Rafızilere ait bir otobüsün içinde bir bomba patlattı. Patlamada müşrik Rafızilerden birkaç kişi öldü ve yaralandı.

Ayrıca bir diğer güvenlik müfrezesi iki gün önce ‘Filistin’ caddesinde mürted Rafızi milislerine ait ‘Monika’ tipi bir aracın üzerine bomba patlattı. Patlamada araç imha olurken mürtedlerden de bir kişi öldü ve diğerleri ise yaralandı. Allah’a hamd ve şükürler olsun.

 • Cezira Vilayeti

İslam Devleti hava savunma birlikleri Allah’u Teâlâ’nın muvaffakiyetiyle ‘Telafer’ havaalanı yakınlarında Amerika’ya ait ‘MQ-9’ tipi bir insansız bombardıman uçağını düşürdü. Allah’a hamdolsun.

Aynı zamanda hilafet askerleri, ‘Sincar’ şehri batısında bulunan ‘Sekiniye’ köyü yakınlarında mürted PKK’lılardan birkaç kişiyi taşıyan bir araca mayınlı saldırı düzenledi. Düzenlenen mayınlı saldırıda araç imha olurken aracın içinde bulunanların tümü de öldü.

Ayrıca aynı köyün yakınlarında mürted PKK’lıların havan toplarıyla bombalanması sonucunda mürted PKK’lılardan 2 kişi öldü. Allah’a hamd ve şükürler olsun.

 • Halep Vilayeti

‘Halep’in’ kuzeydoğusunda bulunan ‘El-Bab’ şehri kuzeyindeki ‘Uvlan’ köyünde bulunan mürted Türk ordusu ve sahavatların topluluğuna 2 istişhadi operasyon düzenlendi.

Aynı zamanda hilafet askerleri, mürted Türk ordusu ve sahavatların 2 tank, 4 asker taşıma aracı ve 3 ‘HUMMER’ tipi araçla ‘El-Bab’ şehri kuzeybatısında bulunan ‘El-Guz’ köyüne yönelik ilerleme girişimini püskürttü. Allah’a hamdolsun.

 • Rakka Vilayeti

‘Rakka’nın’ kuzeyinde bulunan ‘Es-Salihiya’ mıntıkasında Amerikan uçaklarının bir pamuk fabrikasını bombalaması sonucunda 6 kişiden oluşan bir aile ve 3 işçi hayatını kaybetti.

 • Selahaddin Vilayeti

Mürted Rafızi milislerinin ‘El-Mahazin’ köprüsü yakınlarında bulunan bir karargâhı iki ‘SPG9’ füzesiyle hedef alındı. Hedef tam isabetle vuruldu. Allah’a hamdolsun.

 • Kerkük Vilayeti

Hilafet askerleri, biri ‘Allas’ petrol sahasında ve 3 ü de ‘Ez-Zerke’ mıntıkasında olmak üzere mürted Rafızi milislerinden 4 kişiyi kanas silahıyla vurarak öldürdü. Allah’a hamdolsun.

 • Cenub Vilayeti

‘Arap Cabur’ nahiyesine bağlı ‘El-Huteymiye’ mıntıkasında mürted aşiret milislerinden iki kişinin hafif silahla hedef alınması sonucunda mürtedlerden biri ölürken bir diğeri ise yaralandı. Allah’a hamd ve şükürler olsun.

 • Anbar Vilayeti

Mürted sahavatların ‘Er-Rutba’ şehrindeki bir merkezi birkaç havan topuyla hedef alındı. Allah’tan kardeşlerimizin atışlarını isabetli kılmasını ve mürtedlerin hakkından gelmesini diliyoruz.

 Kaynak: Darul Hilafe / El-Hayat Medya Türkçe Masası

Bir Yanıt Bırakın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s